Van Valiliği Şiddetli Yağış Konsunda Bir Kez Daha Uyardı!

Van Valiliği sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bugün için şiddeti yağış ve fırtına nedeni ile oluşabilecek riskler konusunda vatandaşları uyardı.

Yapılan Uyarıda:

'Bölge Geneli Yağış ve Rüzgar Değerlendirmesi:

Bölgemiz genelinde havanın çok bulutlu ve akşam saatlerinde aralıklı yağış geçişleri olması tahmin edilmektedir.

Yarın (Perşembe) öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması beklenmektedir.

Yağışların yarın (Perşembe) Van il merkezi ve kuzey ilçelerinde (Muradiye, Çaldıran, Erciş, Özalp, Saray) akşam saatlerinden itibaren aralıklarla kuvvetli yağış şeklinde etkili olacağı tahmin edilmektedir.

Yarın (Perşembe) rüzgarın öğle ve akşam saatleri arasında, bölgemiz genelinde kuvvetli rüzgar (30-50 km/sa) ve yükseklerde fırtınamsı rüzgar (50-70 km/sa) şeklinde etkili olacağı beklenmektedir.

Ayrıca bölgemiz genelinde sıcaklıkların 3 ila 5 derece azalması beklendiğinden; yağışların, yükseklerde karla karışık yağmur şeklinde görüleceği tahmin edilmektedir.

Yağış ve kar erimesine bağlı olarak sel, su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım, çamur şeklinde yağış, kuvvetli rüzgarla birlikte ağaç devrilmesi, çatı uçması, enerji nakil hatlarında kopma, deniz ulaşımında oluşabilecek aksamalara karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur.' ifadelerine yer verildi.

Van Valiliği Şiddetli Yağış Uyarı

Editör: Nihat Işık