Van Tarım Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açıyor!

14. Van Doğu Anadolu Tarım, Hayvancılık ve Gıda Fuarı 25 Nisan 2024 Perşembe günü Van Expo Fuar ve Kongre Merkezinde kapılarını açıyor!

81 İl'den gelen YÖRESEL LEZZETLER Van Halkı ile Buluşuyor.

25-28 Nisan 2024 tarihleri arası ÜCRETSİZ FİDAN dağıtımının yapılacağı fuarımızın ziyaret saatleri sabah 10.00 akşam 19.00 arasıdır.

Ücretsiz servislerimiz Fuar süresince Halk Eğitim Merkezi önünden hareket edecektir.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR.

Fuar ile ilgili Şehrivan Gazetesi'ne bir açıklamada bulunan İpekyolu Expo Fuar Aş Tarım Fuarı Koordinatörü Veysi Ugun; ‘’Fuarımız 2010 yılından itibaren düzenli olarak organize edilmektedir. Doğu Anadolu, Güneydoğu ve Ortadoğu ekseninde sektörün de buluşma noktası olan fuar, bölgenin en büyük çiftçi buluşması haline gelmiştir.

Bölgede tüm çiftçiler ve tarım birimleri tarafından beklenen fuarımız, başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere Van Valiliği, Van Ticaret Borsası, Van Ticaret ve Sanayi Odası, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Van İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Van Ziraat Odaları ve KOSGEB tarafından desteklenmektedir.

FUARDA YOK YOK!

Fuarımızda, tarım ve hayvancılık aletleri, yeni teknoloji traktör modelleri, tohum, sulama sistemleri, gıda ve birçok farklı alanda ürünler sergilenecektir.

Her yıl traktör satışlarında satış rekorları kıran fuarımıza, başta ilimiz çiftçileri olmak üzere çevre illerinden Hakkari, Ağrı Iğdır, Muş, Bitlis’ten çiftçilerimiz fuara davet edilmiştir.’’ dedi.

“TARIM VE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNE KATKISINI ARTIRMAKTAYIZ”

Açıklamasında fuarın önemine değinen Uygun günümüz dünyasında tarım ve hayvancılığın değeri her geçen gün artmaktadır, sadece bölgenin değil dünyanın sayılı tarım üretimini gerçekleştiren ülkemizde, sektörü yeni teknolojilerle buluşturmak ve üretim kapasitesini artırmak için fuarımızı her geçen yıl büyütüp tarım ve hayvancılık sektörüne katkısını artırmaktayız.

HEDEF 50 BİN ZİYARETÇİ

İpekyolu Expo Fuar Aş olarak fuara çok iyi hazırlandıklarını belirten Uygun sözlerine şöyle devem etti; 14’üncüsü düzenlenen Fuarımıza tüm bölge Tarım ve Orman İl müdürlükleri, ziraat odaları, ticaret odaları ve ticaret borsalarından ziyaretçi beklenmektedir.

Her yıl on binlerce ziyaretçiyi yüzlerce profesyonel katılımcıyla buluşturan fuarımız 2024 yılında 100 firma ve 150 den fazla markayı 50 bin ziyaretçiyle buluşturmayı hedeflemektedir. Van Tarım ve Orman İl müdürlüğünün katkılarıyla düzenleyecek olduğumuz ‘’en güzel kuzu’’ yarışması düzenlenecektir.

FUAR BOYUNCA ÜCRETSİZ SERVİS İMKANI

Yarışmada dereceye giren ve ayrıca katılan tüm yarışmacılara ödüller takdim edilecektir. Fuarımıza her yıl gelenek haline gelen ücretsiz fidan dağıtımı Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. 81 İlden gelen yöresel lezzetler fuarda sergilenecektir.

Fuar boyunca ücretsiz servislerimiz halkımızın ve çiftçilerimizin hizmetinde olacaktır.

VAN TARIM FUARI 25-28 NİSAN TARİHLERİ ARASINDA

Fuarımızın başta çiftçilerimiz olmak üzere tüm halkımıza hayırlı olmasını dileriz. 

Van Expo Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek olan bu büyük şölene 25-28 Nisan 2024 talihleri arasında sabah 10.00 akşam 19.00 saatleri arasında tüm halkımızı davetlidir.” İfadelerine yer verdi.

Van Gıda Tarım Fuarı 2

Editör: Nihat Işık