Van Organize Sanayi Bölgesine EK 420 Dönümlük Alan Açılıyor

Van Valisi, Van Organize Sanayi Bölgesine ek olarak yapılan  420 dönümlük alandaki altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

1998 yılında kurulan Organize Sanayi Bölgesi Van’da üretimin artması ve gelişme göstermesi ile birlikte yatırım yapmak isteyen sanayicilerin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla, 508 hektarlık alana 420 dönüm daha eklenerek üretim ağını genişletiyor.

Yerinde incelemelerde bulunan Van Valisi Ozan Balcı, Van'daki istihdam konusunda katkı sağlayacak yeni yerlerin, gençlerimize iş imkânı sunacak dedi.

ORGANİZE SANAYİ BÜYÜYOR

Van Valiliği Sosyal Medya Hesabından Yapılan Payaşımda:

"Van OSB'ye 420 Dönümlük Alan Kazandırıyoruz Valimiz  Ozan Balcı, Van Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) 420 dönümlük alanda yapılan altyapı çalışmalarını yerinde inceledi.

Valimiz:

Valiliğimiz koordinesinde Van Organize Sanayi Bölgesinde parselizasyonu yapılan yaklaşık 420 dönümlük alanda yol, direnaj, kanalizasyon, elektrik ve doğalgaz hatları yapılıyor. Bu altyapı bittikten sonra fabrikalar yapılacak. Van'daki istihdam konusunda katkı sağlayacak, gençlerimize iş verilecek. Emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

Van Osb Büyüyor (2)

Kaynak: Şehrivan Gazetesi