Van Gölünde 9 Gündür Kayıp Olan Genç Bulundu!

Serinlemek için arkadaşları ile birlikte 9 gün önce Van Gölüne giren ve kendisinden haber alınamayan ve günlerdir aranan gencin cansız bedenine ulaşıldı...

Van Gölü'ne serinlemek için girdikten sonra kaybolan Ahmet Hilmi Hanalp'ı (22) arama çalışmaları 9 gündür devam ediyordu.

Van Haberleri

Bugünkü Aramalara Kayıp Gencin Babası da Katılmıştı

Van'ın Tuşba ilçesinde yüzmek için Van Gölü'ne girdikten sonra kaybolan genci arama çalışmaları 9'uncu gününe girerken baba Adnan Hanalp da arama çalışmalarına katıldı.

Van Haber-3

Olay, 20 Haziran'da saat 16.00 sıralarında meydana geldi. Serinlemek için arkadaşlarıyla birlikte Van Gölü'ne giren Ahmet Hilmi Hanalp, akıntıya kapılıp kayboldu.

Hanalp'ın bulunması için Van Sahil Güvenlik Komutanlığı, Van Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği, Van Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) ile Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, kıyıda, teknelerle göl üzerinde, dalgıçlarla da göl içinde arama çalışması yürütüyordu.

Yaklaşık 40 kişilik ekiple 9 gündür yürütülen çalışmalar bugün sonuç buldu.

Van Haber Son Dakika Akıntıya Kapılan Genç 1

9. Gününde Bulundu

Van Gölü'nde akıntıya kapılarak kaybolan Ahmet Hilmi Hanalp'ın cansız bedeni aramaların 9’uncu gününde Çarpanak adasının Kampüs sahiline uzanan kesimin 500 metre açığında bulundu.

Van Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Su Altı Arama ve Kurtarma ekiplerinin bulunması için 9 günlük yoğun çalışma sarf ettikleri Hanalp’in cesedi,

Sahil Güvenlik ve polis dalgıç ekipleri tarafından uzaktan kumandalı su altı aracı (ROV) cihazı ile tespit edildiği noktadan çıkartılarak sağlık ekiplerine teslim edildi.

Gencin cesedi otopsi işlemleri içi Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

Editör: Nihat Işık