Van Edremit TOKİ Ulaşımını Rahatlatacak Yeni Uygulama

Ulaşım sorunu Van’da son yıllarda en büyük sorunların başında geliyor. Vatandaşların ve sporcuların Edremit TOKİ içerindeki ulaşımını kolaylaştırmak için Edremit merkez ile TOKİ’deki 3 mahalle arasında ring sisteminin getirilecek.

Yıllardır ulaşım sorunuyla boğuşan Van’da trafiğin rahatlaması, kentin ulaşım probleminin çözülmesi yeni adımlar atılmaya devam ediyor.

Edremit’teki ulaşım sorununun çözümü için Edremit merkez ile TOKİ mahalleleri arası ring seferleri yapılacak. Gençlik ve Spor Bakanlığı girişimleri ile hayata geçirilen Gençlik Merkezi’nde gençlerle bir araya gelen Başkan İsmail Say, gençlerin sorun ve sıkıntıları dinledi.

TOKİ İÇERİSİNDEKİ ULAŞIMA RİNG SİSTEMİ GELİYOR

Ulaşım konusundaki sıkıntılara da değinen Başkan Say,

“Sizlerin Edremit merkez sınırları içerisinde rahat hareket edebilmesi için bizim yetkimiz dışında olmasına rağmen dün bir karar aldık. Büyükşehirden yetki alarak, Erdemkent, Esentepe, Erenkent mahalleleri ile buraları birbirine bağlayan Edremit merkeze kadar bir ring sistemi koyduk. Birkaç güne kadar bu uygulama hayata geçecek.

Bu araçlar bu mahalleler arasında sürekli hiç durmadan dönecek. Ama bu araçlar Van merkeze gitmeyecek.

Böylece vaktinde antrenmanlarınız başta olmak üzere vaktinde istediğiniz yerlere ulaşıp, saatlerce güneşin altında, soğukta beklemeyeceksiniz.

Şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Şehrivan Gazetesi