İzmir’de bulunan İzmir Karabağlar Vanılar Derneğinin girişimi ile 2011 Van Depreminde hayatını kaybedenler için Hatıra Ormanı oluşturuldu.

Van Depremi Haberleri
Van Depremi Şehitlerinin İsmi İzmir'de Yaşayacak

‘Bir Fidan Bir Can’ sloganı ile düzenlenen etkinliğe Tarım ve Orman Bekir Pakderimli ve İzmir’deki Vanlılar katıldı. Ağaç dikiminden sonra etkinliğe katılanlara Ayranaşı ve Van Balığı ikram edildi.

Van Deprem Haberleri
Van Depremi Şehitleri İçin İzmir'de Hatıra Ormanı

İzmer Karabağlar Vanlılar Derneği etkinliğe katılan ve katkı sunan herkese teşekkür ederek şunları söyledi.

Van Haberleri
Etkinliğe Katılanlara Ayranaşı ve Van Balığı İkram Edildi

‘Dernek olarak Van’ımızın tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla sosyal ve kültürel çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir Fidan Bir Can etkinliği kapsamında Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla Vanlıların yoğun yaşadığı İzmir Karabağlar ilçesi Limontepe TOKİ yerleşkesinde Van Deprem Şehitleri Ormanı oluşturup  23 Ekim ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen Van depremlerinde hayatını kaybeden 644 vatandaşımızı İzmir’de fidan dikerek ölümsüzleştirmeyi amaçladık. Tarım ve Orman Bakanlığı Limontepe TOKİ yerleşkesinde bize arsa tahsis ederek 644 fidan dikmemiz için gereken tüm desteği verdi. Ben desteklerinden dolayı sayın bakanımıza çok teşekkür ediyor ve etkinliğimize katılan ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz’ dedi

Editör: Nihat Işık