Van DEM Parti Büyükşehir Adaylarına Yapılan Eleştirilere Cevap Geldi!

Van'da DEM Parti'nin yerel seçimler için düzenlediği ön seçim sonucunda belirlenen belediye başkan adayları, sosyal medya üzerinden hedef alındığı gerekçesiyle DEM Parti Van İl Eşbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamada, aday adaylarının iradesinin değersizleştirilmeye çalışıldığı belirtildi.

4 Ocak Pazar günü Van'da gerçekleştirilen ön seçimle belirlenen belediye başkan adaylarının isimleri kamuoyuyla paylaşıldı.

Ancak adayların açıklanmasının ardından sosyal medya üzerinden yapılan ağır eleştirilere maruz kalan DEM Parti, resmi sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yayınladı.

Açıklamada, "Aday adaylarımızın iradesi değersizleştirilmesine yönelik sosyal medya üzerinden yürütülen bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır." ifadesi kullanıldı.

Dem Parti Van Haber

iŞTE O AÇIKALMA!

DEM Parti, yaptığı yazılı açıklamada,

"Hem 1. Turda hem de 2. Turda on bini aşkın Van halkının katılımıyla gerçekleşen Demokrasi Şöleni’miz kapsamında hem iradesini sandığa yansıtan delegasyonun hem de seçilse-seçilmese partimizin ilkeleri doğrultusunda tutumuna sadık kalan aday adaylarımızın iradesi değersizleştirilmesine yönelik sosyal medya üzerinden yürütülen bir algı oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Süreç boyunca delegasyonunun tercihine yönelik yönlendirmeler önlenmeye çalışılmış, her türlü itiraz divan ve sandık kurullarınca ciddiye alınarak itirazlar incelenmiş ve birçok sandık itirazlar sonucunda yeniden sayılmıştır.

Temayül yoklaması sonuçları resmi olarak il seçim kurulumuzun kamuoyuna açıklanacaktır. Kamuoyuna yansıyan bazı görüntülere dair partimizin ilgili kurulları gerekli incelemeyi başlatmış ve daha seçim devam ederken divan müdahalesi ile ilgili sandık görevlisi görevden alınmış ve kullanılan oy iptal edilmiştir.

Bu bağlamda Parti hesaplarımız, yetkili kurullarımız ve sözcülerimizin dışındaki açıklamalara itibar edilmemesi ve sosyal medya üzerinden yürütülen karalama kampanyasına alet olunmaması amacıyla bu açıklamayı kamuoyuna duyuruyoruz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Van Ekspres