Van dahil 10 ilde eş zamanlı sanal taciz operasyonu!

İçişleri Bakanlığı, Ali Yerlikaya’nın koordinesinde ülke genelinde suçlularla mücadele devam ediyor. Ülkenin huzur ve refahı için gece gündüz çalışmalarına sürdüren İçişleri Bakanlığı başarılı operasyonlarına bir yenisini daha ekledi. Van dahil 10 ilde yapılan "Sibergöz-22” operasyonlarında vatandaşları sosyal medyadan taciz eden ve çocuk müstehcenliği yapan 15 şüpheli yakalandı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya operasyonun detaylarını sosyal medya hesabından duyurdu;

Bakan Ali Yerlikaya; "Kayseri merkezli 1️0 ilde Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile Mücadele kapsamında eş zamanlı olarak düzenlenen “Sibergöz-22” operasyonlarında 15 şüpheli yakalandı. En hassas olduğumuz konuların başında Çocuklarımızı Korumak geliyor. Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında"

Sosyal Medya Taciz devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında.

Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımızın koordinesinde Çevrim İçi Çocuk Müstehcenliği ve Tacizi ile mücadele kapsamında:

Çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma,

Çoğaltma,

Satma,

Depolama,

Bulundurma ve

Kullanma suçlarının önlenmesine yönelik,

10 ilde eş zamanlı operasyon;

"Kayseri merkezli Van dahil Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, Sakarya ve Samsun olmak üzere 10 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi.

Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirilerek görüntülerin satın alındığı tespit edildi.

Operasyonlar kapsamında 1️5 şüpheli yakalandı. Çok sayıda dijital materyale el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum"

Sanal Dolandırıcı

Kaynak: Şehrivan Gazetesi