Van Büyükşehir'den Sahil Yolu Duyurusu!

Van Büyükşehir Belediyesi, sahil yolunda yapılacak olan çalışma nedeniyle yolun 6 trafiğe kapatılacağını duyurdu.

Tuşba ilçesindeki Yaşar Kemal Parkı ile Edremit ilçesindeki Uyguma Oteli arasındaki 10 kilometrelik Sahil Yolu'nda, çalışmalar devam ediyor. 

Büyükşehir Belediyesi, sahil yolunda yapılacak olan çalışma nedeniyle yolun 6 trafiğe kapatılacağını duyurdu.

Van Büyükşehir Belediyesi, hayata geçirilen ‘Sahil Yolu Projesi’ kapsamında devam eden yol yapım, bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle Sahil Yolu’nun tamamı bugünden itibaren 6 ay süre ile araç trafiğine kapatılacağını duyurdu

Van'ın Tuşba ilçesindeki Yaşar Kemal Parkı ile Edremit ilçesindeki Uyguma Oteli arasındaki 10 kilometrelik Sahil Yolu'nda, Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığının organizasyonunda yeşil alan çalışmaları yürütülüyor.

1100 dönümlük alanın içinde kalan sazlık ve doğal yaşam alanlarının korunduğu projede, cadde boyunca 9 kilometrelik yürüyüş yolu da yapılıyor.

Kent trafiğini de rahatlatacak olan 30 metre genişliğindeki sahil yolu projesinde, 9 kilometre bisiklet ve yürüyüş yolu, oturma alanları, seyir terasları, çeşmeler, kuş gözlem noktaları, yürüyüş ve bisiklet yolları,  spor ve çocuk oyun alanları, otoparklar, mescit ve tuvaletler bulunuyor.

Van Havadis

Editör: Nihat Işık