Van Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, judo, atletizm, kros ve atmalı sporlar alanında önemli başarılar elde etti.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcuları 4 farklı branşta 2 Türkiye ikinciliği olmak üzere önemli dereceler aldı. Birçok farklı dalda sportif faaliyetlerde bulunan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü son olarak Karaman ilinde gerçekleştirilen Türkiye Görme Engelliler Judo Şampiyonasında Türkiye ikinciliğine ulaştı. 5 ilden 189 sporcunun katıldığı şampiyonada takım adına Esmer Taşkın yarıştı.

Van Büşükşehir Spor Haberleri
Van Büyükşehir Başarıya Doymuyor

Öte yandan İstanbul'da yapılan U18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası’nda ise sporcumuz Berkan Ceylan 1.58.68 derecesiyle Türkiye 2.cisi oldu. Bu sonuçla Thom barajını aşan Ceylan, dünya liseler şampiyonası The European Youth Olympic Festival’i (EYOF) ve yıldızlar Avrupa şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Ayrıca Denizli ilinde yapılan Türkiye Kros Ligi finaline katılan temsilcimiz, müsabakayı 9. sırada tamamladı.

Van Spor Haberleri
Van Büyükşehir'den Büyük Başarı

Bunun  yanında Mersin'de gerçekleştirilen ve 350 sporcunun katıldığı Seyfi Alanya Atmalar Kış Şampiyonasında ise Milli takım, Avrupa ve dünya baraj denemelerinde temsilcilerimiz Serkan Çiçek çekiç atmada 6.ıncı, Hazar kaya disk atmada 6.ıncı, Çektar Bakış cirit atmada 9.uncu Veysi Kızıltaş disk atmada 9.uncu, Mustafa Pınar cirit atmada 11.ci Tuğba Erçetin gülle atmada 10.uncu ve Sevda Gülmez Cirit atmada 7.inci oldu.

Van Büyükşehir Spor Haberleri
Van Büyükşehir Başarıya Doymuyor

Van Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, 120 sporcu ve 7 branşta mücadele ediyor.

Van'daki diğer güncel spor haberleri için TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık