Van Büyükşehir Meslek Edindirme Kursları Kayıtları Başladı!

Van Büyükşehir Belediyesi, Van Meslek Edindirme Kursları (VANMEK) yaz dönemi kursları için kayıt dönemi başladı.

Okulların tatil dönemine girmesiyle birlikte harekete geçen Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı, çocuk ve gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarmak, daha keyifli ve dolu dolu bir yaz geçirmelerini sağlamak amacıyla 30 branşta kurs açacak.

Hacıbekir (Nuda) Kültür Merkezi’nde yapılacak olan kurslarla çocuk ve gençlere tecrübeli öğreticiler tarafından görsel sanatlar, müzik branşları, halk oyunları, tiyatro ve spor branşların da eğitim verilecek.

Kayıtlar 25 Haziran 2024 tarihine kadar www.kurs.van.bel.tr üzerinden online olarak yapılabilecek.

Tamamı ücretsiz olan kurslar, 1 Haziran 2024 - 1 Eylül 2024 tarihleri arasında olacak.

Van Büyükşehir Yaz Meslek Kursları Kayıtları Başlıyor 22

İSTİHDAMA KATKI SAĞLAYACAK MESLELİ KURSLAR BAŞLIYOR

Van Büyükşehir Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı kadın ve çocuklar için ücretsiz mesleki ve beceri kursları açıyor.  

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kadınlara destek ve istihdam sağlamak, çocukların gelişimine ve eğitimine katkı sunmak için mesleki ve beceri kursları açacak.  

Kadın ve Yaşam merkezlerinde açılacak kurslarda kadın ve çocuklara pastacılık, aşçılık, kreş, el sanatları, dikiş-nakış, seramik, ahşap boyama, kilim, savatlı gümüş, aşçılık, kuaförlük, resim, müzik, halk oyunları, tiyatro ve takı tasarımı gibi dallarda usta öğreticiler tarafından eğitim verilecek. 

Kadın ve Yaşam merkezlerinde başlatılacak olan kurslar ile birlikte kadınlar boş zamanlarını değerlendirip meslek sahibi olabilecek, çocuklar ise becerilerini geliştirip yeteneklerini gün yüzüne çıkarabilecekler. 

Büyükşehir Belediyesi olarak kadın ve çocukların gelişimi adına yeni dönemde birçok projeyi hayata geçireceklerini belirten Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı yetkilileri, amaçlarının kentte kadın istihdamına geliştirip, kadın ve çocukların sosyal hayata katılımlarını sağlamak olduğunu söyledi.

Van Büyükşehir Kurs Kayıtları

KURS KAYIN EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık