Van Büyükşehir Belediyesinin Amedspor Paylaşımı Tartışmalara Neden Oldu!

Hafta sonu oynanacak Kastamonu-Amedspor maçının Van kent meydanında canlı olarak yayınlanacak olması tartışmalara neden oldu.

Amedspor 14 Nisan Pazar günü saat 15.00’da Kastamonuspor ile karşı karşıya gelecek. Van Büyükşehir Belediyesi ise karşılaşmayı kent meydanı Wan Mall AVM yanında canlı olarak dev ekrandan yayınlayacak. 

Sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulunan Van Büyükşehir Belediyesi, “Kastamonu Spor Amed Spor maçını birlikte izleyelim. 14 Nisan Pazar günü saat 15.00 da oynanacak Kastamonu Spor- Amed Spor maçı Wan Mall AVM yanı Kent Meydanında canlı yayınlanacak.Haydi #Amedspor Van halkı seninle!” İfadelerini kullandı.

Van Büyükşehir Belediyesinin Amedspor paylaşımı sosyal medyada tartışmalara neden oldu... 

Vatandaşlar aynı saatte Vanspor maçının olduğunu belirterek kulübüm yalnız bırakıldığını söyledi.

İşte O Paylaşmılardan Bazıları:

Vanspor Son Dakika 1

Vanspor Son Dakika 222

Vanspor Son Dakika 3

Vanspor Son Dakika 4

*Van Büyükşehir Belediyesi, 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden temsilcimiz Van Spor Futbol Kulübü'nü görmezden geldi. Yarın evinde ligin güçlü takımlarından Altınordu'nu ağırlayacak olan Van Spor FK için bir açıklamada bulunmayan Van Büyükşehir Belediyesi, 2. Lig Kırmızı Grup'ta mücadele eden Amed Spor'a jest yapma kararı aldı.

Yarın oynanacak olan GMG Kastamonuspor - Amed Spor maçını Van Mall AVM yanında bulunan kent meydanından canlı olarak verme kararı alan Van Büyükşehir Belediyesi, Amed Spor'a destek mesajı gönderdi.

VAN BÜYÜKŞEHİR, VAN SPOR'A DESTEK VERMEYECEK

WanHaber'in ulaştığı bilgilere göre Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları, Van Spor FK Başkanından dolayı Van Spor'a bu sezon destek vermeyecek. Van Spor FK Başkanı Feyat Kıyak'ın taraftarlara yönelik "terörist" söylemini gerekçe gösteren eş başkanlar, Van Spor'u halkın takımı olarak görmüyor.(Wan Haber)

*Van Spor’un başındaki arkadaşın siyasi görüşü ölçüt olmamalı. Van Spor bu kentin takımıdır, rengidir, gururudur. O arkadaş bugün var, yarın yok. Amed Spor’a yönelik yapılan jest, Van Spor’a yönelikte yapılmalıdır. Van Spor’da bizimdir, Amed Spor’da. Ayrıştırmayalım, birleştirelim. (Uğur Tunçdemir)

*Doğu ve güneydoğu’da bulunan bütün sayfalar içersinde Amedspor’a en fazla destek veren sayfa Van Org’dir bunu geçmişteki yayın politikamıza bakarak da öğrenebilirsiniz.

Van Büyükşehir Belediyesi Van Spor’da görev yapan hiçbir yöneticinin siyasi kimliğine bakmadan bu kalan beş haftada takımımızın şampiyonluğu için desteğini şartsız ve koşulsuz bu şehrin takımına vermelidir şu an farklı hesaplar gütmenin zamanı da değildir.

Amedspor maçını şehrin en güzel parkında dev ekranda yayınlamak ne kadar doğru bir karar ise Vanspor’a verilecek destekde o kadar doğrudur. (Vanspor Org)

Editör: Nihat Işık