Van Büyükşehir Belediyesi’nde kritik atamalar yapıldı!

Önceki gün Saat 14.30 civarında göreve başlayan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan, ayağının tozuyla yaptığı ilk icraat görev değişiklilkleri oldu.

DEM'li Abdullah Zeydan ilk iş olarak yönetimi değiştirdi.

Van Büyükşehir Belediyesi'nin yeni Başkanı DEM'li Abdullah Zeydan, göreve başlamasının hemen ardından üst yönetimde ciddi değişikliklere imza attı.

Dünkü devir teslim töreninin ardından saat 14.30 itibarıyla resmi olarak başkanlık görevine başladı.

Koltuğa oturur oturmaz Zeydan'ın verdiği ilk talimatlar,  görevden almalar ve yeni atamalar gerçekleştirmek oldu.

VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ'NDE NELER DEĞİŞTİ?

Mazbatasını alarak tekrar görevine başlayan DEM'li Başkan Abdullah Zeydan, belediyenin üst yönetiminde bazı görev değişikliklerine gittiler.

Mazbata krizinin ardından Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) kararı ile beklendiği üzere başkanlık görevine başlayan Zeydan, hızla harekete geçti.

KRİTİK GÖREVDEN ALMALAR

Van Büyükşehir Belediyesi'nde göreve başladığı anda, Zeydan'ın belirlediği 'A Takımı' ile birlikte stratejik öneme sahip görevde bulunan 4 isim görevden alınarak, yerlerine yeni atamalar yapıldı.

En dikkat çekici değişiklik, Genel Sekreterlik görevine Cavit Tatar'ın getirilmiş olması.

Genel Sekreter Yardımcıları ise, Nihat Arpa, Fazıl Tamer, Esiner Çetin ve Ramazan Gökdemir görevden alındı, ancak yerlerine kimlerin atanacağı henüz açıklanmadı.

5 DAİRE BAŞKANI GÖREVDEN ALINDI

Abdullah Zeydan, Genel Sekreterlik ve yardımcılıklarının yanı sıra, belediyenin 5 önemli biriminde daha görevden almalar gerçekleştirdi. 

Görevden alınanlar arasında, Makine İkmal Bakım ve Onarımı Dairesi Başkanı Adnan Ergenç , Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Erkan Akın, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mehmet Sedat Ünal,, Mali Hizmetler Daire Başkanı Cengiz Tekinyer ve Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Maşuk Keskin bulunuyor.

YENİ ATANAN DAİRE BAŞKANLARI

Görevden alınan daire başkanlarının yerine yeni isimler atandı.

Yapılan değişiklikle;

İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Tayyar Yıldız,  

Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Fehmi Yalçın,

Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Ayla ÇELİK,

Makine İkmal Dairesi Başkanı İlyas Yıldırım,

Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Maşuk Keskin atandı.

BELEDİYE WEB SİTESİ BASIM MODUNA ALINDI

Yeni başkan ile başlayan dönemin Van Büyükşehir Belediyesi'nde getirdiği değişikliklerin devam etmesi bekleniyor. Bu görevden almaların ve atamaların ardından Belediye'nin resmi web sitesi bakım moduna alındı. Yeni yönetimin belediye hizmetlerinde ve dijital altyapıda da yenilikler yapacağının sinyalleri verilmiş oldu.

Kaynak: Van Postası Gazetesi