Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği'ne Yeni İsim Atandı

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan'ın göreve başlamasının ardından, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği'ne Cavit Tatar getirildi.

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilen Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan'ın göreve başlamasının ardından, Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği'ne Cavit Tatar getirildi.


Yeni dönemin başlamasıyla birlikte Van Büyükşehir Belediyesi'nde önemli değişiklikler yaşanıyor. Van'ın yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Neslihan Şedal ve Abdullah Zeydan'ın göreve başlaması sonrasında, belediyenin kilit pozisyonlarından biri olan Genel Sekreterlik görevine Cavit Tatar'ın atanması kararı alındı.

İŞTE DİĞER DEĞİŞİKLİKLER

Van İl Seçim Kurulu’nun kararıyla mazbatanın Abdulahat Arvas’a verilmesiyle yaşanan kriz sonrası mazbata YSK’nın kararıyla yeniden Abdullah Zeydan’a verilmişti. Mazbatayı aldıktan sonra göreve başlayan Abdullah Zeydan ve eş başkan Neslihan Şedal Van Büyükşehir Belediyesi’nin üst yönetiminde görev değişiklikleri yaptı.

4 KRİTİK İSİM GÖREVDEN ALINDI

Şehrivan’ın haberine göre, Van Büyükşehir Belediyesindeki görevine başlayan A Takımını belirleyen Abdullah Zeydan, 4 kritik ismi görevden alarak yerlerine yeni isimleri atadı.

Genel Sekreter Yardımcıları Nihat Arpa, Fazıl Tamer, Esiner Çetin ve Ramazan Gökdemir'i görevden alınırken yerlerine ise kimlerin atanacağı merak konusu oldu.

VAN BÜYÜKŞEHİR’DEKİ 5 BİRİMDE DE GÖREVDEN ALAMLAR GERÇEKLEŞTİ

Dem Parti Van Büyükşehir Belediyesi başkanı olarak seçilen Abdullah Zeydan Genel Sekreter Yardımcılarının yanı sıra 5 birimde birçok isimi görevden alarak yerlerine yeni isimleri atadı. Makine İkmal Bakım ve Onarımı Dairesi Başkanı, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı, Mali Hizmetler Daire Başkanı ve Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanları olmak üzere 5 ismi görevden aldı.

RESMİ WEB SİTESİ BAKIM MODUNA ALINDI

Van Büyükşehir Belediyesi'nde Abdullah Zeydan ile başlayan yeni dönemde görevden almalar ve değişikliklerin devam edeceği öğrenildi. Van Büyükşehir Belediyesi'nde yapılan yeni atamaların sonrası resmi web sitesi bakım moduna alındı.

Abdullah Zeydan Neslihan Sedal

Kaynak: Wan Haber