Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Husumetli Aileleri Barıştırdı

Van’da iki yıldır aralarında husumet bulunan aileler Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarının katıldığı programda barıştırıldı.

Van’ın Özalp İlçesi’ne bağlı Kırkçalı (Hezare) Mahallesi’nde iki yıldır aralarında husumet bulunan Ertürk, Okşak ve Sönmez aileleri Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanlarımızın katıldığı programda bir araya gelerek barıştı.

Kırkçalı Mahallesi’nde bulunan mahalle taziye evinde düzenlenen barış yemeğine Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları Neslihan Şedal, Abdullah Zeydan, Özalp Belediye Eşbaşkanları Ecevit Ceylancı, Sakine Kutpınar, DEM Parti ve DBP İl yöneticileri, mahalle sakinleri ile husumetli ailelerin yakınları katıldı.

Barış yemeğinde konuşan Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları, "Bizler bugün iki yıldır husumetli olan ailelerimizin barış programında bir araya gelmiş bulunmaktayız.

Husumetli ailelerimizi iki yılın ardından bir araya getirerek barıştırdık.

Ailelerimizin barışı için emek veren arkadaşlara teşekkür ediyoruz.

Eşbaşkanlar olarak yurttaşlarımızın barış programlarına katılıp onları barıştırmak kendimize bir görev ve sorumluluk olarak görüyoruz.

Halkımızın acısına ve sevinçlerine ortak olacağız.

Böyle kavgaların olmaması ümidiyle barış programına katılanlara teşekkür ediyoruz" ifadelerini kullandı. 

DEM Parti Van İl Eş Başkanı Vesyi Dilekçi ise "Ailerimiz barışı için parti olarak iki yıldır kendimize görev ve sorumluluk olarak görüyorduk. Bugün Ailelerimizi barıştırdık. Barış için emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.

Husumetli Aileler de, kendilerini barıştıran ve barış için emeği geçenlere teşekkür etti. 

Programın ailelerin selamlaşmasi ve ikram edilen yemek ile son buldu.

Van Husumetli Aileler Barıştırıldı (3)

Van Husumetli Aileler Barıştırıldı (2)

Editör: Nihat Işık