Van Balıkçılar Çarşısına Kavuşuyor

İPEKYOLU MODERN BALIKÇILAR ÇARŞISINA KAVUŞUYOR

İpekyolu Belediyesi “Marka bir İpekyolu inşa ediyoruz” projeleri çerçevesinde yapacağı çalışmaları, birer birer kamuoyuyla paylaşıyor. Pek çok projenin yapım startını veren İpekyolu Belediyesi, son olarak, Vanlı balık satıcısı esnaflara yönelik, ‘Akköprü Balıkçılar Çarşısı’ projesinin startının verildiğini duyurdu.

Van İpekyolu Balıkçıla Çarşısı Projesi Uygulanmaya Başlıyor

BALIKÇI ESNAFINA HİTAP EDECEK

Balıkçılar Çarşısının, balıkçı esnafına hitap edecek işlevsellikte tasarlandığını belirten İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Sinan Aslan, çalışmaların bir an önce başlatılacağını ifade etti. Çalışmanın tamamlanmasıyla, Vanlı balıkçı esnafının derli toplu ve modern bir Çarşıya kavuşacağını belirten Başkan V. Aslan; “Tüm projelerimizde olduğu gibi Balıkçılar Çarşısı projemizin yapılması kararını alırken de, ihtiyaçlar ve önceliklere göre hareket ettik. Önümüzdeki günlerde yapım çalışmasına başlayacağımız çarşımızı, en kısa sürede ilçemize ve esnafımıza yakışacak şekilde tamamlayıp, vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı hedeflemekteyiz.” dedi.

Van İpekyolu Balıkçılar Çarşısı Projesi

ÇARŞI ÇOK AMAÇLI BİR ŞEKİLDE PROJELENDİRİLDİ

Vali Mithatbey Mahallesinde, 1960 m² alan üzerinde inşa edilecek Akköprü Balıkçılar Çarşısı, kentte dağınık halde bulunan balıkçıların, 12 adet prefabrik yapı ile tek alanda toplanmasını sağlayacak. Çarşının tamamlanmasıyla, görsel kirlilik ortadan kaldırılarak, vatandaşların tek bir elden deniz mahsullerine erişimi sağlanmış olunacak. Sağlığa uygun, denetlenebilir temiz ve nezih bir ortamda balık satışının yapılmasının planlandığı çarşıda; sürdürülebilir mimari, soğuk depolama alanları, oturma ve dinlenme alanları, bisiklet yolları ile peyzaj uygulaması yer alacak.

&list=PL4WuPeKSUIKvI1lIPALWeO-Pi8RzshBkR">Van'daki Diğer Güncel Haberler İçin TIKLAYINIZ

#VanHaber #İpekyolu #BalıkçılarÇarşısı

Editör: Nihat Işık