Van Atatürk Şehir Stadının İsmi Değişiyor

Van Atatürk Şehir Stadyumu'nun ismi değişiyor. Vanspor Futbol Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Feyat Kıyak, Van TV ekranlarında katıldığı programda stadyumun yeni adını açıkladı.

Vanspor FK'nın başkanı, yıllardır yenilenmesi ve adının değiştirilmesi için çağrılar yapılan stadyuma "Veysel Ürüm Şehir Stadyumu" adının verileceğini belirtti.

Feyat Kıyak, yaptığı açıklamada,

"Veysel Ürüm Vanspor için önemli bir değerdir. Kendisinin rızasını aldık. İmzalar atıldı, anlaşmalar yapıldı. Gençlik spor il müdürlüğü ile de görüştük.

Bakanlıktan onay bekliyoruz.

İnşallah 2023-2024 sezonunda Van Atatürk Şehir Stadyumu'nun adı Veysel Ürüm Şehir Stadyumu olarak değiştireceğiz" dedi.

VEYSEL ÜRÜM KİMDİR?

Üniversite öğrenimi süresince bir yandan da madencilik sektöründe çalışmaya başlayan Ürüm, özverili ve disiplinli çalışma prensibi ile birçok yeniliği sektöre kazandırmayı ilke edinerek Türkiye' nin geleceği ve enerjisi için önemli olan kömür ve madencilik alanında başarılı yatırımları gerçekleştirmiş durumdadır.

Ürüm, Tekirdağ Malkara ve Van Gürpınar Vefa Group Kömür İşletmelerinde 700 kişi çalışmaktadır. Bu özelliği sebebiyle Vefa Group “Bölgesel İstihdam” konusunda da öncü şirketlerden biri olarak kabul edilmektedir. Şirket çalışanlarının yönetimde söz sahibi olmasını sağlayan Ürüm; stratejik kararlarının oluşmasında profesyonel bir danışmanlar grubuyla çalışmaktadır. 

Veysel Ürüm, 2002 yılından itibaren aktif ticaret yaşamı içinde bulunan bir iş insanı olarak; Van Ticaret ve Sanayi Odası Üyesi, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Üyesi, Ankara Ticaret ve Sanayi Odası Üyesi, ASKON Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Kömür Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, Van Spor Yönetim Kurulu Üyeliği ve İkinci Başkanlık, Cizre Belediye Voleybol Takımı Yönetim Kurulu Üyeliği, Beşiktaş JK Kongre Üyeliği ve birçok sivil toplum kuruluşlarında üyelikleri bulunmaktadır.

Ürüm, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı hayatının temel ilkesi haline getirerek, toplumsal dayanışmayı önceleyen bir vizyon ile bir çok aileye yardım olanakları sağlamakta ve başarılı üniversite öğrencilerinin eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için burs imkanı sunmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce bilen Veysel ÜRÜM evli ve 4 çocuk babasıdır.

HABER VİDOSU İÇİN TIKLAYINIZ ?

Kaynak: Yeni Doğu Gazetesi

GÜNCEL VİDO HABERLER İÇİN TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık