Uluslararası Vizyon Van Kongresi Birbirinden Önemli İsimleri Ağırlıyor

Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı paydaşlığında düzenlenen “Uluslararası Vizyon Van Kongresi” yarın başlıyor.

“Türkiye Yüzyılında Van” temasıyla Van’ın gelecek tasavvuru üzerine konuşmaların yer alacağı Uluslararası Vizyon Van Kongresine birbirinden önemli isimler katılıyor.
 
Uluslararası Vizyon Van Kongresi çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Van YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli Van kongre davetinde şu sözleri kaydetti: “Vizyon Van 2024 Kongresi, bölgesel kalkınma üzerine yapılan çalışmaların ve bilimsel araştırmaların desteklenmesi adına önemli bir fırsat sunmaktadır. Eğitimden istihdama, sosyal konulardan bilişime kadar geniş bir yelpazede konuların ele alınacağı kongrede, katılımcıların paylaşacakları bilgi ve deneyimler, önemli katkılar sağlayacaktır.

Van ili ve çevresinde gerçekleşecek olan bilimsel etkinliklerimizin önemli bir halkası niteliğindeki Uluslararası Vizyon Van Kongresi, bilim dünyasının bölgesel kalkınma çalışmalarının ve araştırmalarının görünür olması ve desteklenmesi açısından önem arz etmektedir.”
 

Önemli Etekinliklere İmza Atıldı


Üniversite ve şehir iş birliğinde yürütülen bilimsel faaliyetlerin etki alanının çok daha büyük ve anlamlı olduğunu vurgulayan Rektör Şevli; “Geçtiğimiz yıl malumunuz olduğu üzere Van Valiliği, Van Büyükşehir Belediyesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi işbirliğinde 30 Haziran-1 Temmuz 2022 tarihlerinde “Van’ın Geleceği Çalıştayı” ile 1-2 Aralık 2022 tarihlerinde “Dünden Yarına Van İlinin Panoraması: Van’ın Geleceği Sempozyumu” gerçekleştirildiğini hatırlattı.
 
Kongrede, Van’a dair çeşitli alanlardaki yetkin çalışmaların yer alacağını dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, “Van’a dair durum ve tespitlerin görünür olması ve çözüm odaklı yaklaşımla geleceğe yönelik projelere zemin hazırlaması hedefiyle düzenlenen Uluslararası Vizyon Van Kongresi’nde siz değerli bilim insanları ve paydaşlarımızın değerli katkılarını bekliyor, sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı belirtmek istiyorum.”

ULUSLARARASI VİZYON VAN KONGRESİ CANLI İZLE

İşte Kongreye Katılacak Bazı Önemli İsimler

Van Yyü Vizyon Van Kongresi (9)

Van Yyü Vizyon Van Kongresi (10)

Van Yyü Vizyon Van Kongresi (7)

Van Yyü Vizyon Van Kongresi (8)

Van Yyü Vizyon Van Kongresi (6)

Van Yyü Vizyon Van Kongresi (5)

Van Yyü Vizyon Van Kongresi (3)

Van Yyü Vizyon Van Kongresi (2)

Van Yyü Vizyon Van Kongresi (1)

Editör: Nihat Işık