Dünya'nın en saygın uçak şirketlerinden Türk Hava Yolları sosyal medya hesaplarından ve İnternet sitesinden, Van'ın; tarihi, doğal ve kültürel güzelliklerine dikkat çekerek, Van'ı keşfetmeye çağırdı.

Van'ın eşsiz güzelliklerinin bulunduğu tanıtım videosunu paylaşan Türk Hava Yolları, Van için; 'Kalesi, gölü ve renkli gözlü kedileriyle meşhur, dünyanın en eski kentlerinden Van’ı keşfetmeye hazır mısınız?' ifadelerini kullanarak, müşterilerini Van'a çağırdı.

Ayrıca resmi internet sitesinde de Van için ayrı bir tanıtım sayfası tasarlayan şirket, sayfada da şu bilgilere yer verdi;

DÜNYA DAHA BÜYÜK KEŞFET!

Kültürel ve doğal güzellikleri, ulaşım olanakları ve dört mevsimi bir arada yaşatan iklimiyle önemli bir turizm kenti olan Van, unutamayacağınız bir tatil vadediyor!

BİR BAKIŞTA VAN

Doğu Anadolu Bölgesi’nde doğudan İran’la, batıdan Van Gölü’yle çevrilen şehir, M.Ö. 5000 yıllarına dayanan bir tarihe sahip. İpek Yolu üzerinde bulunması sebebiyle tarih boyunca önemli bir yerleşim alanı olan kent, uzun yıllar Urartular’ın başkentliğini yaptı. Dünya literatürüne giren kedisiyle, doğasıyla, mutfağıyla, tarihiyle Van görülmesi gereken şehirlerin başında geliyor.

Editör: Nihat Işık