TFF Vanspor İçin Yanlıştan Döndü!

Bursaspor maçında sahadan çekilen Vanspor için TFF, olaylarla hiç bir ilgisi olmayan Vanspor Teknik Direktörü Ümit Bozkurt'a verdeği üç maç men cezasından geri döndü...

Vanspor, Serik yönetiminin Esenler Erokspor maçına U19 takımı ile çıkma kararını protesto ederek Bursaspor maçının 22.dakikasında sahadan çekilmesinin ardından teknik direktör Ümit Bozkurt’a 3 müsabaka men cezası ceza iptal edildi.

Serik yönetimi, Erokspor maçına U-19 takımıyla çıkma kararlarından sonra Vanspor ise flaş bir karar alarak Bursaspor maçının 22.dakikasında sahadan çekilerek alınan karara tepki gösterdi.

Tepki sonrasında Vanspor müsabayı terk etmesinden dolayı 3-0 hükmen mağlup sayılmasına ve 3 puan silme cezası ile cezası aldı,

TFF ayrıca Vanspor teknik direktör Ümit Bozkurt’ta da sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verirken kulüp hukukçuları tarafından yapılan itiraz sonrası Vanspor’dan yapılan açıklamada Ümit Bozkurt’un 3 maç cezası iptal edildiğini duyuruldu.

Vanspordan yapılan açıklamaya göre

“Bursaspor maçı sonrası takımımızın sahadan çekilmesinin ardından Teknik Direktörümüz

Ümit Bozkurt'a verilen 3 maç, müsabaka men cezası, camiamızın ve kulüp hukukçularımızın mücadelesi neticesinde KALDIRILMISTIR.

Emegi geçen kulüp yöneticilerimize ve kulüp hukukçularımıza Vanspor camiası adına teşekkür ederiz.” İfadeleri kullanıldı.

İŞTE TAHKİM KURULUNUN VERDİĞİ KARAR


K.2024/13 sayılı kararına karşı itirazı incelendi.

Duruşma için tayin edilen 17.05.2024 Cuma günü icra edilen duruşmada Futbolcu Özer Özdemir'in vekili Av. İpek Palamut Çağan, Denizli Spor Kulübü vekili Av. Çağlar Akoğlu'nun hazır oldukları görüldü,

sözlü beyanları alındı.

Yapılan müzakere neticesinde; dosyada incelemenin devamına, oybirliği ile,


8. E.2024/233 K.2024/245
-ACNTurk Van Spor Futbol Kulübü'nün teknik sorumlusu Ümit Bozkurt ile ilgili PFDK'nın 09.05.2024 tarih ve E.2023-2024/1166 - K.2023-2024/1468 sayılı kararına itirazı incelendi.

Duruşma için tayin edilen 17.05.2024 Cuma günü icra edilen duruşmada ACNTurk Van Spor Futbol Kulübü'nün vekili Av. Korhan Armağan'ın ve tanıkların hazır olduğu görüldü, sözlü beyanları alındı.

Yapılan müzakere neticesinde itirazın kabulü ile;


- ACNTurk Van Spor Futbol Kulübü'nün teknik sorumlusu Ümit Bozkurt'un başlamış müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle FDT'nin 36/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca verilen 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000,00 TL para cezasına dair PFDK kararının kaldırılmasına, oybirliği ile,

Vanspor Son Dakika Haber

Editör: Nihat Işık