TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop Stada Sığmayan Vanspor Taraftarı İçin Ne Dedi?

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, TFF İcra Kurulu Üyesi ve Süper Lig Kulüpleri Sorumlusu Müslüm Özmen ile TFF 2. lig Kırmızı Grup takımlarından Bitexen Vanspor-Kocaelispor karşılamasını izlemek için kente geldi.

Ferit Melen Havalimanında TFF Bölge Temsilcisi Cengiz Polater ve Bitexen Vanspor yöneticileri tarafından karşılanan Altıntop, ilk kez Van'a geldiğini söyledi.

Futbola değer verdiklerini herkese hissettirmek istediklerini anlatan Altıntop, "Önemli bir müsabaka var.

Umarım centilmenlik içinde güzel bir müsabaka olur. Günün sonunda futbol kazanır, gelecek yeni nesil kazanır. Müsabakalarda olumlu, olumsuz sonuç ortaya çıkabiliyor.

Süper ligde sadece bir takım şampiyon olabiliyor. Bu, diğer takımların performansının olumsuz ya da kötü olduğu anlamına gelmiyor.

Diğer taraftan 2, 3 takımımız da kümeye düşüyor. Onlar da emek veriyor ama futbolda ya da sporda rekabetin güzelliği burada. Bu nedenle her zaman fair-playı korumamız gerekir." diye konuştu.

Genç yeteneklerin erken yaşta futbolla tanışmalarına yönelik çalışmalar yürüttüklerini belirten Altıntop, şunları kaydetti:

"Genç yeteneklere de buradan şunu söyleyeyim, ciddi anlamda antrenör eğitimlerine başladık. Müfredatını ve içeriğini değiştirdik. Bununla beraber iyi antrenörlerle, teknik direktörlerle genç kardeşlerimize dokunmak istiyoruz. Yeni bir akademi projemiz var.

B takım uygulaması düşünülüyor. Yapılır mı yapılmaz mı bütün paydaşları dahil etmeye çalışıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı ile ilkokulda çocukların daha erken yaşta futbolla tanışmalarına fırsat veriyoruz.

Yani antrenörlerimizi, futbolcularımızı futbolun merkezine koyup maddi ve manevi onların etrafında dönüp futbolumuzu daha iyi yerlere taşıyacağız."

'Vanspor Camiasının Beklentisi Büyük'

TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Bitexen Vanspor FK - Kocaelispor maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta Vanspor FK ile Kocaelispor maçını izleyen Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, “Vanspor taraftarının takdir edilmesi gerekir” dedi.

TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, TFF İcra Kurulu Üyesi ve Süper Lig Kulüpleri Sorumlusu Müslüm Özmen ile birlikte TFF 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Vanspor-Kocaelispor karşılamasını izlemek için Van’a geldi.

Maçın 90 dakikası 0-0 biten maçın ardından açıklamalarda bulunan Altıntop, “Güzel bir maç oldu. Bugün iki takımın neden üst sıralarda olduğunu gördük. Genel manada hava güzeldi, maç da güzeldi. 0-0 bitti. Goller görmek isterdik ama genel anlamda memnunuz maçtan” dedi.

Vanspor taraftarının stadı hınca hınç doldurduğunu vurgulayan Altıntop, “Taraftar biraz heyecanlıydı, sonrasında biraz gergindi. Camianın beklentileri büyük. Gayet doğal. Buraya gelmeleri, destek olmaları ve stadı doldurmaları takdir edilmesi gerekir” ifadelerini kullandı.

https://twitter.com/i/status/1647214203407613952

Kulübün Sosyal Medya Hesabından Yapılan Açıklamada;


'Dün oynan Vanspor FK, Kocaelispor müsabakasını takip etmek için Van’a gelen eski milli futbolcumuz Hamit Altıntop, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Müslüm Özmen ve Faruk Atalay'ı Başkan Vekilimiz İsmail Ayaz, TFF Temsilcimiz Fatih Sarp, Futbol Şube Sorumlumuz Sıracettin Ünlü, Yönetim Kurulu Üyemiz Murat Antika ve Alt Yapılar koordinatörümüz Fahri Baştürk havaalanında karşıladı, davetimize icabet ettiklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.' denildi.

Kaynak: WanHaber

Editör: Nihat Işık