Sosyal Medyada Dolaşan Ak Parti İlçe Adayları Listesi Hakkında Açıklama

Türkiye 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerle ilgili aday adaylık hareketliliği devam ediyor.

Yerel seçim için kolları erken sıvayan AK Parti Büyükşehir adayları ile bir çok büyük şehirdeki ilçe adaylarını açıkladı.

Siyasi partilerin seçim çalışmaları sürerken Van’da 2. Parti konumunda olan Ak Parti’de Büyükşehir adıyının açıklanmasından sonra ilçe belediyelerin adayları merak edilmeye başlandı.

Van Ak Parti için bir çok kulis listeleri konuşuluyor. 

Bunlerdan en sonuncusunu Usta Gazeteci Naif Yaşar paylaştı.

Yaşar, soslal medya hesabından Van İlçe Belediye Başkan Adaylarının oluduğ listeyi

'Sosyal medyada Ak Parti'nin Van ilçe bld bsk adaylarına dair, doğrulanmamış, teyid edilmemiş böyle bir bilgi paylaşılıyor ve paylaşan hesap 'kesin bilgi' notu düşmüş...Bunun doğruluk ihtimali var mı!!!' ifadeleri ile paylaştı.

Van Ak Parti Ilçe Belediye Başkan Adayaları

Söz konusu listelerle ilgili Ak Parti Teşkilat Yemeğinde bir açıklama yapan İl Başkanı Emre Güray şu açıkamayı yaptı:

Güray, “Biz ilerleyen süreçte yani ilçe aday listeleri belli olduktan sonra da hiçbir adayımızı kırmadan, incitmeden yine şeffaf bir şekilde hep birlikte yol göstermeye gayret göstereceğiz. Hiçbir ilçemizde ilçe adayımız belirlenmedi. Kimse bunun dışındaki haberlere itibar etmesin. Burası kesin ki, henüz adaylarımız belli olmadı. Salı günü Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Ankara'da Seçim Beyannamemiz açıklanacak. Türkiye genelinde birçok ilde 7 Şubat’a kadar olan süreçte çalışmalar devam edecek ve bu süreçte belediye başkan adaylarımız açıklanacak. ‘’ ifadelerini kullandı.

Van Son Dakika Haber Ak Parti Ilçe Adayları

Editör: Nihat Işık