Sorunlar Yumağına Dönüşen Van Çevre Yolu İçin Uzlaşma Toplantısı Yapıldı

Van ili çevre yolu çalışmaları kapsamında İpekyolu ilçesi sınırlarında olan bölgelerde Karayolları ile uzlaşamayan vatandaşlar avukatları ile birlikte İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın Başkanlığında toplandı.


Toplantıya İpekyolu Belediye Başkan Yardımcıları, İlgili Birim Müdürleri ve Van Karayolları Bölge Müdürlüğü'nden Baş Mühendisler ile kurum avukatları da katıldı.


Toplantıda; Kaymakam ve Belediye Başkan V. Aydın, vatandaşlara uzlaşmama sebeplerini sorarak, yasalar çerçevesinde uzlaşmama sonucunda meydana gelebilecek kriterlere değindi.
İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, vatandaşların belirttiği mağduriyetlerinin giderilmesi için yasalar çerçevesinde yardımcı olacaklarını belirterek Van için büyük bir öneme sahip olan çevre yolunda karayolları ile uzlaşamayan vatandaşların bu konuda daha duyarlı olmasını söyledi. Toplantıda vatandaşların avukatları ile de gerekli görüşmeler sağlanarak, uyulması gereken işlemler anlatıldı.


İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan V. İhsan Emre Aydın, vatandaşların tek tek taleplerini dinleyerek belediye ve karayolları yetkilileri ile birlikte vatandaş taleplerine aydınlatıcı cevaplar verdi.


Toplantıda söz alan vatandaşlar ise çevre yoluyla alakalı olarak birebir kendileriyle görüşme imkanı sağlayan Kaymakam ve Belediye Başkan V. Aydın'a teşekkürlerini bildirdi.
Toplantı boyunca talepler tekrar değerlendirilmek üzere not alındı. İpekyolu'nda uzlaşma toplantısı karşılıklı taleplerin giderilmesi için tekrardan düzenlenecek.

Editör: Nihat Işık