Serik Belediyespor Yarınki Erokspor Maçına Çıkacak mı?

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta şampiyon yarın belli olacak.

Esenler Erokspor ile Vanspor şampiyonluk mücadelesi verirken Serik Belediyespor futbolcuları Vanspor'un şampiyonluğunu etkileyecek flaş bir karar almıştı.

Serik Belediyesporlu futbolcular, Cumartesi günü oynanacak olan Erokspor maçına, kedilerine söz veriler ödemelerin yapılmaması durumunda maça çıkmama kararı aldığını duyurmuştular.

İşte O Açıklama

 “Serik Belediyespor futbolcuları olarak, alın terimizle sorunlarımızı lig sonuna kadar halı altına süpürerek takımımızı ligde bıraktık. Ancak bu süreçte Serik Belediyespor sahipsiz bırakıldı ve bizler zor günler geçirirken deplasmanlarda, bayramlarda ve özellikle ligde kalmayı garantilediğimiz Zonguldak Kömürspor maçından sonra yalnız bırakıldık.

Aylardır söz verilen peşinat ve maç başı ödemeleri içeride olmasına rağmen bu zamana dek hiç bir açıklama yapmadık. Son olarak ta kazanarak ligde kalmayı garantilediğimiz Zonguldak Kömürspor maçı primi de ödenmemiş olup muhattap alabileceğimiz kimseye de ulaşılamamıştır.

Bizlere, özellikle son üç aylık süreçte Belediyenin seçim sürecinde olduğu ve seçimden sonra ödemelerin gerçekleşeceği vadedilmiştir.

Bugün lig biterken gelinen nokta da görüyoruz ki gurur ve şerefimiz ile ligde bıraktığımız Serik Belediyespor futbolcuları olarak mağdur edildik.*verilen sözler tutulmadığı takdirde cumartesi günü oynanacak olan Esenler Erokspor maçına çıkmama kararı aldığımızı bildiririz.” İfadelerine yer verilmişti.

Konuyla İlgili Vanspor Kulüp Başkanından Flaş İddia

Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak  sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

'Vanspor camiasıyla kimse Ali Cengiz oyunu oynamasın altında kalırsınız.

Bize gelen haberlere istinaden üzülerek bu tweeti yazma zorunluluğu hissettim…

Ülke Futbolumuzun bu kadar kaos yaşadığı süreçte, Yarın Oynanacak Serik Bld - E.Erok Maçına Ev Sahibi takımının U19 takımı ve Süre almayan oyuncu grubu destekli maça çıkacağını duymuş bulunmaktayım…

Temiz Futbol Düşüncemizin maalesef yine yara aldığını görüyorum.

Lütfen Daha Fazla Güzel Ülkemizin Futbolunu Karalamayın…

Kirletmeyin…

Sizden çok birşey istemiyoruz…

Sadece Adalet ve Hakkaniyet…

Saygılarımla' ifadelerine yer verdi.

Vanspor Başkanı Feyat Kıyak

Editör: Nihat Işık