Van’ın İlk Oyuncak Evi Açılıyor

Van Büyükşehir ve Van Valiliği tarafından yapılan, Van'ın ilk Oyuncak Evi açılış için gün sayıyor...

Van’da çocuklar için birçok projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, çocukların hayal dünyasını renklendirmek için 'Oyuncak Evi' kurdu. Eminpaşa Mahallesi Fidanlık Parkına kurulan oyuncak evinde çocukların sosyalleşeceği ve sıkılmadan vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturuldu.

Birlerce oyuncağın yer aldığı oyuncak evinde çizgi film karakterleri süper kahramanlar, peluş hayvanlar ile Nasrettin Hoca, Keloğlan, Zürafa, Geyik, Devekuşu ve astronot heykelleri bulunuyor.

Yine oyuncak evini ziyaret eden çocuklara eğitmenler tarafından zekâ oyunları öğretilirken, geniş oyun alanında oyunlar oynatılacak.

Van’da ilk kez kurulan Çocuk Oyuncak Evi, kısa bir süre sonra Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ozan Balcı ve il protokolünün katılımıyla hizmete açılacak.

Açılış için gün sayan 'Oyuncak Evi' ile ilgili yapılan sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

'Van’ın İlk Oyuncak Evi Açılıyor!

Valimiz Sn. Ozan Balcı, Eminpaşa Mahallesi Fidanlık Parkı içerisinde Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan Van’ın ilk Oyuncak Evinde incelemelerde bulunarak Genel Sekreter Sn. Ali Özvan'dan bilgi aldı.

Çocukların hayal dünyasını renklendirmek için kurulan oyuncak evinde, birbirinden farklı yüzlerce oyuncak bulunurken, çocukların sosyalleşeceği ve sıkılmadan vakit geçirebilecekleri alanlar oluşturuldu.

Çocuklara eğitmenler tarafından zekâ oyunlarının öğretileceği oyuncak evinin kısa süre sonra açılışı yapılacak.' ifadelerine yer verildi.

Van Çocuk Oyuncak Evi (4)

Van Çocuk Oyuncak Evi (2)

Van Çocuk Oyuncak Evi (1)

Van Çocuk Oyuncak Evi (3)

Kaynak: Van 65 Haber