Play-Off’ta Elenen Vanspor’a Bir Darbe de PFDK’dan!

TFF 2.Lig Beyaz Grup’ta ligi Esenler Erokspor’un ardından ikinci sırada tamamlayan Vanspor, play-off’a 3.turdan katılmıştı. Play-off yarı final ilk maçında 1461 Trabzon’a 2-0 kaybeden Vanspor, rövanş maçında Trabzon ekibiyle 1-1 berabere kalan Vanspor 1.Lig hayaline Play-off’larda veda etti. Play-off’larda elenen Vanspor’a bir darbe de  TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)' dan geldi.

Beyaz Grup’ta şampiyonluğu son maçta kaçıran Vanspor, play-off mücadelesine 3.turdan dahil oldu. 1.Lig yolunda yarı final maçları sonunda 1461 Trabzon’a elenen Vanspor’a bir darbe de PFDK’dan geldi.

VANSPOR’A 1 MAÇ SEYİRCİSİZ OYNAMA CEZASI

PFDK’dan yapılan açıklamada; “Vanspor, 27.05.2024 tarihinde oynanan Vanspor-1461 Trabzon TFF 2. lig Play-Off müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 6. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 21 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilirken,

Aynı müsabakada Vanspor, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 56 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.”

SPORTİF DİREKTÖR OSMAN YILDIRGAN’DAN CEZA ALDI

“Ayrıca aynı müsabakada Vanspor kulübü görevlisi Osman Yıldırgan’ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.” denildi.

Kaynak: Şehrivan Gazetesi