PFDK'nın Vansapor'a Verdiği Ceza Belli Oldu

2.Lig Beyaz Grupta şampiyonluk mücadelesi veren temsilcimiz Vanspor, uğradığı haksızlığa dikkat çekmek için Bursaspor maçının 21. dakikasında sahadan çekilmişti.

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta şampiyonluk mücadelesi veren Vanspor'un Bursaspor maçında sahadan çekilmesinden dolayı hem Vanspor hem de Teknik Direktör ceza verilmesi için Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilmişti.

Vanspor Haberleri Sahadan Çekildi Ne Ceza Alacak (1)

İşte Vanspor'a ve Teknik Direktör Ümit Bozkurt'a verilen cezalar:

ACNTURK SİGORTA VAN SPOR FK’nın, 04.05.2024 tarihinde oynanan BURSASPOR-ACNTURK SİGORTA VAN SPOR FK TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, başlamış müsabakanın terk edilmesinden dolayı (3-0) HÜKMEN MAĞLUP SAYILMASINA ve (3) PUAN SİLME CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada ACNTURK SİGORTA VAN SPOR FK teknik sorumlusu ÜMİT BOZKURT’un, sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 3 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 39.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Vanspr Sahadan Neden Çekildi?

Vanspor, ligin bitimine bir hafta kala lider Erokspor'un 2 puan gerisindeyken, bir üst lig için şampiyonluk umudunu sürdürüyordu.

Serik Belediyespor'un şike şüpheleri altında aldığı kararı protesto etmek için Vanspor, sahadan çekilme kararı aldı.

Serik Belediyespor oyuncularının yönetimle yaşadığı anlaşmazlık üzerine, Serik Belediyespor yönetimi U-19 takımıyla maça çıkma kararı aldı. Bu durum, Vanspor yönetimini karşılaşmanın 22. dakikasında takımını sahadan çekmeye itti.

Editör: Nihat Işık