PFDK'dan Vanspor'a ve Emrah Tacir'e Ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) bugün aldığı kararlar ile Vanspor Futbol Kulübünün (FK) en son oynadığı Kırklarelispor maçındaki olaylar nedeni ile yine ceza verdi.

PFDK'nın Aldığı Kararda;

'SİLAHTAROĞLU VANSPOR FK'nın, 25.09.2022 tarihinde oynanan WEECOINS KIRKLARELİSPOR-SİLAHTAROĞLU VANSPOR FK TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada SİLAHTAROĞLU VANSPOR FKsporcusu EMRAH TACİR'in, rakip takım sporcusuna yönelik şiddetli hareketi nedeniyle FDT'nin 43. ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 3 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 6.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,' ifadesine yer verildi.

Aynı maçta;

'WEECOINS KIRKLARELİSPOR Kulübü görevlisi HAKAN GÜVENÇER'in, 25.09.2022 tarihinde oynanan WEECOINS KIRKLARELİSPOR-SİLAHTAROĞLU VANSPOR FK TFF 2. Lig Kırmızı Grup müsabakasında, akreditasyon kartını görünür bir şekilde boynuna asmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle İHTAR CEZASI ile cezalandırılmasına,' karar verildi.

Editör: Nihat Işık