Sizce de dünyaya çok bağlı yaşamıyor muyuz, gün içerisinde hangimizin aklına bir kez olsun ölüm denen gerçek geliyor, hiç ölmeyecek gibi kırabiliyoruz birbirimizi ya da yarını yokmuş gibi yalan söylüyor ve bu yalan hayatın koşuşturmasında her şey bir yana ölümü unutuyoruz.

Yarına uyanacak olanlar uyandıklarında birçok kişinin uyanmadığını, nefes alırken bile insanların son nefeslerini verdiğini düşünmeyecekler. Çok basit yaşamıyor muyuz, yani ölümün bile tek bir nefes kadar kolay olması korkutmuyor mu sizi. Yok yok harbiden çok kolay yaşıyoruz ve çok kolay kaybedebiliyoruz insanları. Kalp kırmak çok kolay, insanları sırtından vurmak çok kolay, kısacası zor diye bir şey yok her şey kolay ama nedense insan olmak ve insana değer vermekte zorlanıyoruz.

Ne yazık...

Şimdi insanlar ben 70 yaşındayım yaşayacağım kadar yaşadım ya da daha 20 yaşındayım ya önümde uzun yıllar var diyebiliyor ama şunu da unutmamak gerek " ne kadar yaşarsan yaşa, yaşadığın hayat bir nefestir o da son nefestir".

Evet insan bilseydi ne zaman öleceğini işte o zaman anlardı her nefesin ne kadar kıymetli olduğunu. Nefes alırken, en azından bir nefes kadar zamanın varsa kırma insanları, özür dile, sarıl, seviyorum de, en önemlisi hakkını helal et diyip helallik iste çünkü buna zamanın olmayabilir...
Ey insanoğlu hiç ölmeyecek gibi yaşama bu hayatı, bağlanma her gün yüz binlerce insanın öldüğü dünya denen cinayet mahalline, çünkü sen bu dünyaya hiçbir şey için değil ölmek için geldin.

Emir Alp-07.03.2019

Sitemizdeki diğer köşe yazıları için TIKLAYINIZ

Editör: Nihat Işık