Muhteşem Bir Van Tanıtım Filmi

DAKA desteğiyle çekilmiş, Van'ın tarihi, doğal ve turistik güzelliklerini anlatan muhteşem bir Van Tanıtım Filmi. Onlarca medeniyete ev sahipliği yapan bu tarihi şehir… Urartuların, Asurların, Perslerin, Selçukluların ve burada yaşayan yüzbinlerce insanın izini taşıyor.

Çok uzun yıllardır, neşe dolu hayallerin, mutluluğa uzanan dileklerin... derinlerine daldığımız, üzerinde dolaştığımız, ayaklarımızın altından kayıp giden suyun… en yüksek noktasına kadar keşfettiğimiz, ektiğimiz, bu bereketli toprakların… bu yemyeşil doğanın, manzaranın, huzurun yanı başında... bize, sadece burada görebileceğimiz güzellikler… bizi, birbirimize kavuşturan köprüler… ve tadı damağımızda kalan lezzetler sunmaya devam ediyor. eğlenceli anlarımızın en yakın şahidi olan bu şehir... yüzyıllardır, kutsal olanlarla… öğrenmek isteyenlerle… ve inananlarla birlikte.

Van, binlerce yıldır, hayatımızın içinde. Şimdi sıra sende! Doğan güneşin umut anlamına geldiği bu eşsiz coğrafyanın, medeniyetlerle bezeli tarihin… …ve bu topraklara sunulan benzersiz güzelliklerin bir parçası olmaya hazır mısın?

Bu film, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından hazırlatılmıştır.

Yapımevi: Bizon Film

Yapım Prodüksiyon Yönetmen: Adnan Yağız YEŞİLYAPRAK

Seslendirme: Ünal SİLVER Diğer

Van Videoları için Tıklayınız

Editör: Nihat Işık