Meteoroloji'den Van İçin Sarı Kod Uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve yer yer fırtına eseceği belirterek Van için sarı kod uyarısı verdi.

Peki, Van'da bugün hava nasıl olacak? İşte 7 Şubat 2024 hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun güney ve doğu kesimleri ile batı kıyılarının parçalı, yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ile Isparta çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı,

Artvin, Ardahan ve Bitlis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Peki,  Van'da bugün hava nasıl olacak? Meteoroloji'den Van için sarı kod uyarısı uyarısı geldi. İşte 7 Şubat 2024 hava durumu


VAN'DA BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Genellikle güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Genellikle batı ve güneybatı, Doğu Karadeniz kıyılarında batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz’in yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

VAN İÇİN SARI KOD UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü; Ağrı, Artvin, Bitlis, Giresun, Hakkari, Kars, Trabzon, Şırnak, Iğdır, Ardahan, Van, Rize için sarı ve turuncu kodlu uyarı verdi.

Van Sari Kod


VAN HAVA DURUMU - 7 ŞUBAT 2024

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Ardahan, gece saatlerinden sonra Bitlis çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte pus ve yer yer sis bekleniyor.

Bölgenin doğusunun dağlık ve kar örtüsü ile kaplı dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Kaynak: Van Havadis