Kritik Kocaelispor Maçı Öncesi Vanspor Başkanından Flaş Açıklama!

Vanspor Futbol Kulübü Başkanı Ferhat Kıyak, yarın saat 15.00’te oynanacak olan zorlu Kocaelispor maçı öncesi Vanspor’lu taraftarlara çağrıda bulundu.

Başkan Kıyak yaptığı açıklamada, Kocaelispor ile çok önemli bir müsabaka oynayacakları ve taraftarların stadyumu doldurarak takımı son düdük çalana kadar desteklemesini istedi.

Vanspor taraftarlarının en güzel şekilde ev sahipliği yapacağından şüphe duymadığını söyleyen Vanspor Futbol Kulübü Başkanı Ferhat Kıyak, sporun dostluk, barış ve kardeşlik olduğunun unutulmaması gerektiğini vurguladı.

“STADYUMU DOLDURARAK TAKIMIMIZI SON DÜDÜK ÇALANA KADAR DESTEKLEYELİM”

Başkan Kıyak yaptığı açıklamada,

“Değerli Van halkı Cumartesi günü geçmiş yıllardan beri dostane ilişkilerimiz olan Kocaelispor ile çok önemli bir müsabaka oynayacağız. Sevgili Vanspor taraftarlarının en güzel şekilde ev sahipliği yapacağından şüphem yok.

Bu kapsamda, her iki takım için de çok önem taşıyan bir müsabaka olsa da, sporun dostluk, barış ve kardeşlik olduğu unutulmamalıdır.

Bu duruma gölge düşürecek en ufak bir hareketin olmaması adına tüm Vanspor taraftarı da elinden gelen gayreti mutlaka gösterecektir.

Ülkemizin büyük afetler yaşadığı ve toplum olarak her zamankinden daha çok kardeşliğe, birliğe ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde futbolun yeşil sahada oynandığı ve sporun barış ve kardeşlik olduğu unutulmamalıdır.

Vanspor taraftarından beklentimiz, Cumartesi günü stadı doldurmaları ve takımlarını son düdük çalana kadar desteklemelidir. Büyük Vanspor taraftarına ve Van halkına yakışan da budur” ifadelerini kullandı.

Van Bölge Gazetesi

Kritik Maç Öncesi Bir Açıklama da Kulüp Sekreteri Gökhan Hanoğlu'nadan Geldi

Hanoğlu yaptığı açıklamada;

'KAMUOYUNA DUYURULUR

Cumartesi (yarın) 15:00 'da evimizde oynayacağımız Van spor - Kocaeli Spor maçı öncesi gerek sosyal medya hesaplarından, gerek görsel ve yazılı medya yoluyla iki kulübün şanına yakışmayacak talihsiz açıklamalara ne yazık ki şahitlik ediyoruz.


Bizler, gerek yöremiz örf ve adetleri gereği, gerek Van Spor Futbol Kulübü camiasının ağırlığının vermiş olduğu mecburiyet ve hassasiyetleri göz önünde bulundurarak Memleketimize gelen istinasız her kulübü, her yöneticiyi ve her misafiri tüm hassasiyetimizle ağırlamış, misafir etmiş ve aynı öz veri ve güzellikle uğurlamış bir camianın yöneticileriyiz.

Deplasmanlarda bizlere yaşatılan üvey evlat muamelesini ise asla hiçbir kulübe yaşatmadık, bu hareketleri de asla onaylamadık.


Ligde mücadele eden diğer kulüpler gibi bizlerde bu ülkenin geçmişi olan bir spor camiasıyız. Ve bütünün bir parçasıyız. Asla ötekileştirmedik, ötekileştirmeye müsaade etmedik. Anca iki ezeli kulübün kardeşliğine gölge düşürecek açıklamalar kulüp başkanımıza sosyal medyadan yapılan yersiz ve hadsiz hakaretleri de kınıyoruz.


Cumartesi oynanacak olan maçımızın dostluk havasında geçeceğine inanıyoruz. Van Spor- Kocaeli Spor maçı öncesi ve sonrası gerek yöneticilerimiz gerek büyük ve cefakâr Van Spor taraftarları olarak Üzerimize düşen misafirperverliği göstereceğimizi duyuruyoruz.
Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.' ifadelerine yer verdi.

Editör: Nihat Işık