Selçuk Bayraktar'dan Stratejik Van Ziyareti

İsrail-İran Gerginliğinin gündemde olduğu şu günlerde, Selçuk Bayraktar'dan Van İHA ve SİHA Merkezlerine özel ziyaret!

BAYKAR ve T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, bugün Türkiye'nin doğusunda yer alan Van şehrine çeşitli temaslar ve ziyaretlerde bulunmak üzere geldi. Bayraktar, Türkiye'nin İHA ve İHAS alanında öne çıkan isimlerinden biri olarak, yerel yöneticiler ve savunma sanayi temsilcileri ile bir araya geldi.

YÜKSEK DÜZEYLİ KARŞILAMA

Selçuk Bayraktar'a ziyaretlerinde Havacılık Komutanı Tuğgeneral Zeynel Abidin Erginbaş, Aselsan Genel Müdürü Ahmet Akyol ve beraberindeki bir heyet eşlik etti. Van Valisi Dr. Ozan Balcı ve Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Tümgeneral Aykut Tanrıverdi, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Adem Şen, İl Emniyet Müdürü Murat Mutlu gibi yerel yönetim üyeleri de Bayraktar'ı ağırladı.

Van Haber Siha Iha Selçuk Bayraktar (4)

İNSANSIZ HAVA ARACI MERKEZLERİNDE İNCELEMELER

Bayraktar ve heyeti, Van'daki İHA ve SİHA (Sabit Kanatlı İnsansız Hava Aracı) merkezlerini ziyaret etti. Burada gerçekleşen incelemeler sırasında, Bayraktar'a Valilik ve Jandarma birimleri tarafından detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu. Edinilen bilgiler doğrultusunda, Van'da bulunan insansız hava araçları merkezlerindeki çalışmalar ve kapasiteler hakkında fikir sahibi oldu.

GÜVENLİK GÜÇLERİYLE BİLGİ ALIŞVERİŞİ

İncelemelerin ardından Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığına geçen Bayraktar, burada güvenlik güçlerinin çalışmaları hakkında bilgi aldı. Yerel güvenlik birimlerinin ihtiyaçları ve operasyonel kabiliyetleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Bayraktar, insansız hava araçlarının bölge güvenliği ve terörle mücadeledeki rollerini ele aldı. Bu ziyaret, Türkiye'nin insansız hava araçları teknolojilerinin gelişimi ve yerel güvenlik güçleriyle iş birliği açısından önemli bir adım olarak görülüyor.

Van Haber Siha Iha Selçuk Bayraktar (2)

Van Haber Siha Iha Selçuk Bayraktar (1)

Kaynak: Van Bölge Gazetesi