Hakkari'de estetik ameliyat olan kadın öldü!

Hakkari'de estetik ameliyat olan kadın öldü: Ailesi ihmal iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Hakkari Devlet Hastanesi'nde 6 Ocak'ta estetik ameliyat olan Halime Ertuş vefat etti. Ertuş'un ölümünde ihmal olduğunu belirten ailesi suç duyurusunda bulundu.

Hastane yetkilileri açıklama yapmazken, Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı.

Hakkari Haber Son Dakika Estetik Ameliyatı 1

Artı Gerçek'ten Şenol Balı'nın haberine göre Hakkari’de yaşayan Halime Ertuş, 6 Ocak'ta Hakkari Devlet Hastanesi’nde estetik ameliyatı oldu.

Ameliyatın ardından komaya giren Ertuş, üç gün sonra Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Burada 10 gün tedavi gören Ertuş, dün (19 Ocak) vefat etti.

Otopsinin ardından Ertuş'un cenazesi ailesi ve yakınları tarafından Hakkâri’ye götürülerek Geçimli Köyü’nde toprağa verildi.

Hakkâri Devlet Hastanesi açıklama yapmazken, ailesi Halime Ertuş'un ihmal nedeniyle öldüğünü belirterek suç duyurusunda bulundu.

'KESİNLİKLE İHMAL VAR'

Artı Gerçek'e konuşan baba Selahattin Ertuş, şikayetçi olduklarını söyledi. “Kızım 29 yaşında bir gençti. Ben Irakt'aydım, kızım Hakkâri merkeze gidip tedavi olacaktı. Hastaneye sağ girdi ama ölü çıktı. Üç haftadır yoğun bakımdaydı ama kaybettik.

Hastane bize bir açıklama yapmıyor. Kesinlikle ihmal var. Allah kızımın hakkını yerde bırakmasın. Şikayetçi olduk, dava açtık" diye konuştu.

'TÜM SÜRECİN SORUŞTURULMASINI İSTİYORUZ'

Artı Gerçek'e konuşan ailenin avukatı Azat Özer de "Otopsi raporunun ön değerlendirmesinde hastanın beyinde oluşan ödem nedeniyle hayatını kaybettiği tespit edildi ancak detaylı değerlendirme daha sonra açıklanacak. Hastaneye girişinden çıkışına kadar yaşanan tüm sürecin soruşturulmasını talep ettik.

Bu süreçte neler yaşandığının, hangi işlem ve tenkitlerin uygulandığının incelenmesini istedik. Bu aşamada görev alan personelin ifadelerine başvurulmasını talep ettik. Hasta Hakkâri’deyken bir, iki defa hastanın durumu hakkında bilgi verdiler ancak bunun dışında detaylı ve sağlıklı bir açıklama yapılmadı" dedi.

Suç duyurusunun ardından Hakkâri Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturma başlattığını ifade eden avukat Özer, idari soruşturma açılması için Hakkari Valiliğine de başvurduklarını söyledi.

Kaynak: Artı Gerçek