TFF 2. Lig Beyaz grupta mücadele eden ve PlayOff'u garantileyen Kastamonuspor'un TFF'ye olan borcu İstanbul'daki Kastamonulu iş adamları tarafından karşılandı.

Gerekli Destek Olmazsa Hüsran Olur

Öncellikle bu iş adamlarını kutluyor darısı bizim başımıza diyoruz. PlayOff'u garantileyen ekibimize bu süreçte böyle bir destek gelirse karşılığı 2. Lig olacaktır. İnşallah bu süreçte ekibimize de böyle bir destek gelir gelmesi de lazım. Böyle bir şans yakalamışken kent olarak bir olup takımımıza gerekli maddi desteği verirsek inanın sonu 2. Lig yok gerekli destek verilmese bu kez sonu hüsran olur.

Vanspor Haberleri
Vanspor'da Hedef Şampiyonluk

O açıdan Valilik, Belediye, iş adamları, STÖ'ler dernekler, esnaflar, kent dışındaki iş adamları ve Van derneklerinin vereceği destekle bu kent futbolu yıllar sonra kendini bulacak ve kazanan kentimiz futbolu olacaktır. Bu kadar emek harcandı hedefe bir adım kaldı. Bu adımı da bir olup kenetlenip birlikte tamamlayalım. Yoksa hem bu kent futbolunun hemde futbol tutkunu çocuklarımız ve gençlerimizin geleceğine yazık olacaktır.

Bu Gücü Kaybetmemeli...

Bir futbol takımı bir kentin tanıtım gücüdür. Biz yıllarca profesyonel takımı olmayan bir il konumundayken hangi televizyon kanalı Van futbolundan bahs etti. Ama şimdi bu takımın maçları canlı yayınlanıyor sadece ülkemizde değil dünyanın dört bir yanında futbol sevenler Van'dan ve Van'in sporundan haberdar oluyor Van'ı tanıyor Van'dan haberdar oluyor. Bu gücü kaybetmemeli dahada ileriye götürüp kentimizi her alanda tanıtma fırsatını elimizde tutmalıyız.

Vanspor Haberleri
Bu Sene O Sene

Düşünün kışın karında soğuğunda, baharın yağmurunda ve yazın sıcağından binlerce insan üstüne para verip beton zeminde oturmasına rağmen maçlara gelip takımını destekliyorsa, deplasman maçlarında kilometrelerce yol gidip takımını yalnız bırakmıyorsa, demek ki bu takım bu kent için bu kent insanı için önemlidir.

Vanspor ruhu yıllar önce bu kent insanın içine işlenmiş bir sevda gibi bir evlat gibi vazgeçilmezdir. Bizim Vanspor'dan başka neyimiz var. Buna sahip çıkmalı ve bunu kaybetmemeliyiz. Bu kent takımının bir üst lige çıkması demek, kentin hem spor hemde ekonomik olarak kazanması demektir. Haydi Van gün destek günüdür.

Vanspor Haberleri
Vanspor 2.Lig Yolunda

Bu kentin ve bu kent insanının vazgeçilmezi olan bu takım için,
ya bir olup destek verip bir üst lige çıkacağız yada bu takımın eriyip gitmesine bu kentte futbolun bitmesine seyirci kalacağız. Play sürecinde bu desteği vermek hepimizin görevlidir. Haydi Van takımına sahip çık. Bu takım Play Off da şampiyon olacak güce ve kaliteye sahiptir. Yeter ki destek eli uzansın.

Editör: Nihat Işık