Gezginler Köy Okulları için Van'a Geliyor İnterTürkey üyesi 120 gezgin Gezgin, Van Gölü Ekspresi ile köy okulu çocuklarına yardım etmek için Van’a geliyor. İnterTürkiye Gezgin Grubu, grup üyelerinin katılımı ile toplayacakları yardımları, Van’daki ihtiyaç sahibi köy okullarına götürmeyi amaçlıyor. Yardımın dışında gittikleri okullarda çeşitli etkinlikler de yapmayı planlıyorlar. Daha önceden benzeri bir etkinliği Doğu Ekspresi ile Kars’taki köy okulların yapan grup bu kez rotasını Van’daki köy okullarına çevirdi.

Gruun Sosyal Medya Hesabında düzenleyecekleri etkinliği ilişkin açıklama;

Orada bir köy var, uzakta, gitmesek de görmesek de, o köy bizim köyümüzdür. Bu şarkıyı hepimiz biliyoruz. İşte biz o köyleri Van'da bulduk "Neden gitmiyoruz ve gitmişken neden görmüyoruz?" diye düşündük.. 27 ocak tarihinde iki vagon dolusu gezgin sırt çantalarına umudu, çocuk gülüşlerini ve mutluluğu koyup Ankara'dan Van’a gitmek için Van Ekspresi’ne binecek. İki vagon sadece InterTurkey gezginlerine ait olacak ve dışardan kimse alınmayacak! Bu güzel birlikteliğimiz için özel izin aldık. Bize ait vagonlarda diğer yolcuları rahatsız etmeden canlı müzik yapabileceğiz ve yeme içme serbest olacak! Anadolu'nun tüm güzelliklerini izlerken uykuya dalmak ve uykudan uyanmak için gözlerinizi ovuştururken dostlarınızla birlikte eğlenerek, hoş sohbetlerle yirmi dört saat sürecek bu enfes gezi InterTurkey ailesini bekliyor. 28 ocak tarihinde Van şehrimizde olacağız ve o geceyi ayarladığımız couch evlerinde konaklayacağız. Bir kısmımız köy okullarını boyayarak, bir kısmımız çocukları eğlendirerek, bir kısmımız da onlara atölye çalışmaları yaparak Salı günümüze o mutlu anları kazıyarak geçireceğiz. Bir çok gezginin yola devam edeceğini düşünerek Salı gecesi dönüşünü sizlere bırakıyoruz. İsteyen dostlarımız tren veya otostop şeklinde dönüş sağlayabileceklerdir. Gönül trenimizde sizlere de yer var.
Tek yapmanız gereken sırt çantalarınızı oradaki çocukların ihtiyacı olan malzemelerle doldurmak ve yüreğinizi de alıp tren raylarında dostlarımızla bir gönülde aynı heyecanı paylaşmak! Not: Vagonumuzda çaylar TCDD Daire başkanlığından ücretiz ikram edilecektir... Van'daki diğer güncel gelişmeler için Tıklayınız
Editör: Nihat Işık