Floor Curling şampiyonasına Vanlı sporcular damga vurdu!

Türkiye Curling Federasyonu ve Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Okul Sporları Floor Curling Küçükler Kız ve Erkek Grup Müsabakaları sona erdi. Şampiyonaya Van'dan katılan sporcular damga vurdu.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi 15 Temmuz Şehitleri Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen Floor Curling Küçükler Kız ve Erkek Grup Müsabakalarına Ağrı, Van, Erzurum, Artvin, Trabzon ve Diyarbakır'dan gelen 100 sporcu katıldı. Grup müsabakaları sonucunda ilk dörde giren takımlar, Mayıs ayında Ankara'da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası'na katılma hakkı kazandı.

Müsabakaya Van'ı temsilen katılan İskele Yatılı Bölge Orta Okulu küçük erkekler kategorisinde birinci oldu. Karma (mix) kategorisinde Kavuncu Ali Çavuş Orta Okulu birinci olurken, küçük kızlarda da Mevlana Orta Okulu dördüncü oldu.

Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara, kupaları, madalyaları ve katılım belgeleri Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Fedai Din, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Türkiye Curling Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Gökhan Bayraktar, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Fatih Karaoğlan, Spor Hizmetleri Müdürü Cemil Budak ve diğer katılımcılar tarafından verildi.

Şampiyona sonrası gazetemize açıklamalarda bulunan Floor Curling Van İl Temsilcisi Ömer Güney, Van'da ilk defa Floor Curling müsabakaları yaparak bölge şampiyonasına sporcu gönderdiklerini ifade etti.

Floor Curling branşında ilk defa Van tarihinde Ocak ayında müsabaka düzenlediklerinin altını çizen Güney, "Eylül ayında federasyonumuz tarafından il temsilciliği görevi tarafımıza verildi. Daha önce Van'da temsilcimiz yoktu. İlk müsabakalarımızı 16-18 Ocak'ta okul sporları kapsamında gerçekleştirdik. Van il birinciliği düzenleyerek, derece elde eden takımlarımızı grup müsabakalarına gönderdik.

Van'da ilk defa faal olan branşımızda Van'ı gruplarda tesil ettik. Van adına ilk başarımızı aldık. Önümüzde Türkiye şampiyonası var. Şampiyonaya iyi hazırlanarak ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz" dedi.

Van'da yeni bir branş olduğu için ilk zamanlar zorlandıklarını, buna rağmen derece elde eden sporcuları tebrik ettiğini belirten İl Temsilcisi Güney, branşa katkılarından dolayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve Spor Hizmetleri Müdürü Yalçın Özdemir'e teşekkür etti.

Kaynak: Van Hakimiyet Gazetesi

Editör: Nihat Işık