Esenyurt Belediye Başkanı Vanlı İsim Oldu

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde, Van kökenli bir isim olan Ahmet Özer, Belediye Başkanı seçildi.

CHP'nin Belediye Başkanı adayı olarak gösterdiği Ahmet Özer, seçmenin desteğiyle Belediye Başkanı seçildi.

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde yapılan 31 Mart yerel seçimlerinde, Van kökenli bir isim olan Ahmet Özer, Belediye Başkanı seçildi. CHP'nin Belediye Başkanı adayı olarak gösterdiği Ahmet Özer, seçmenin desteğiyle Belediye Başkanı seçildi.

CHP’nin Belediye Başkan adayı olarak atadığı Vanlı Ahmet Özer 31 mart yerel seçimlerde seçmenin desteğiyle Belediye Başkanı seçildi.

AHMET ÖZER KİMDİR?

Ahmet Özer, 1960 yılında Van'da dünyaya geldi. Hacettepe Üniversitesi, Van Eğitim Enstitüsü ve Çukurova Üniversitesi olmak üzere üç üniversitede sosyoloji/felsefe, işletme, eğitim bilimleri alanlarında bir lisans, iki önlisans bitiren Özer, 1991-1997 yılları arasında GAP Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüttü.

Özer, üniversite yaşamında rektör yardımcılığı, kurucu dekanlık, dekanlık, bölüm başkanlığı, merkez müdürlüğü, senato üyeliği ve üniversite yönetim kurulu üyeliği ve ana bilim dalı başkanlığı gibi görevlerde bulundu. 

Türkiye -Irak İş İnsanları Derneği (TISİAD) Bilim Kurulu Başkanı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO), Mersin Cemevi, İçel Sanat Kulübü (İSK) Danışma Kurulu, Van Dernekler Federasyonu Onur Kurulu ve Danışma Kurulu, Van Vakfı Bilim Kurulu Başkanı ve Erciş Vakfı, Sosyoloji Derneği ve Eğitim-Sen üyesi olan Özer, üç dil bilmektedir. Özer, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Istanbul Esenyurt Belediye Başkanı Vanlı Isim

Kaynak: Yeni Doğu Gazetesi