Edremit Belediyesi Van'daki Bungalov Ev Dolandırıcıları İçin Uyardı!

Edremit Belediyesi, Van Edremit Köşk Köy 'de olduğu belirtilen Bungalov Tatil Evleri için vatandaşları dolandırıcılık konusunda uyardı.

Van Edremit Belediyesi Bungalov Ev Dolandırıcılığı

Bir Çok Kişi Dolandırıldı

Van’da yaşayan bir kişinin, hiç var olmayan bungalov evleri varmış gibi yaparak tatil satışı yaptığı ve bu yolla birçok insanı dolandırdığı ortaya çıktı.

Van’da tatil yapmak isteyen bir vatandaş, son zamanlarda birçok kişinin mağdur olduğu bir dolandırıcılık olayını yaşadı.

Şehrin turistik potansiyelini fırsat bilen bir dolandırıcı, sosyal medya ve çeşitli internet siteleri üzerinden sahte bungalov evlerinin tanıtımını yaparak, insanlara hayali tatil paketleri sattı.

Dolandırıcı, çeşitli platformlarda lüks ve konforlu bungalov evlerinin fotoğraflarını paylaşarak, tatilcileri cazip fiyatlarla ikna etmeyi başardı. Tatilciler, kendilerine sunulan bu cazip tekliflere inanarak rezervasyon yapıp ödemelerini gerçekleştirdiler.

Ancak, tatil için Van’a geldiklerinde karşılarında bungalov evleri yerine boş bir araziyle karşılaştı.

Edremit Belediyesi Vatandaşları Uyardı

Konuşa ilişkin Van Edremit Belediyesi'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

ÖNEMLİ DUYURU


Belediyemize bildirilen şikayetler doğrultusunda; İlçemiz Köşkköy Mahallesi sınırları içerisinde bulunduğunu iddia eden @koskoybungalov isimli instagram hesabı tarafından bungalov hizmeti sunulduğu fakat böyle bir hizmetin olmadığı tarafımıza bildirilmiştir.


İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğümüz tarafından Yapılan incelemeler neticesinde, Köşkköy sınırları içerisinde herhangi bir bungalov, pansiyon, otel tarzı konaklama hizmetine ruhsat verilmediği ve vatandaşlarımızı dolandırmak amacıyla bu hizmetin yapıldığı anlaşılmıştır.


Bu tür durumlara karşılaşan halkımızın daha tedbirli olmaları ayrıca Polis, jandarma ve Belediyemiz zabıtasına ihbarda bulunmaları gerekmektedir.


Kamu oyuna önemle duyurulur.' ifadelerine yer verildi.

Editör: Nihat Işık