Dünyanın En Etkili Bilim Adamları Listesinde Van YYÜ'den 9 Akademisyen Yer Aldı

Elsevier ve Stanford Üniversitesi bilim insanları tarafından her yıl gerçekleştirilen ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ araştırması açıklandı.

Dünyanın en iyi üniversitelerinden akademisyenlerin bulunduğu listede, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nden (YYÜ) 9 bilim insanı yer aldı.

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan, Van YYÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil Durak şu ifadelere yer verdi:

'Stanford Üniversitesi tarafından yayımlanan dünyadaki bilim insanları arasında ilk %2'lik dilime giren "Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları" listesinde yer almaktan mutluluk duydum.' dedi.

Bilimsel, teknik ve tıbbi içerik konusunda uzmanlaşmış Hollanda merkezli yayıncılık şirketi olan Elsevier ve Stanford Üniversitesi’nden bilim insanlarının her yıl gerçekleştirdiği, dünyanın en etkili bilim insanlarının sıralandığı son liste yayımlandı.

Sıralama, incelenen verilere göre “Kariyer Boyu Etki” ve “Yıllık Etki” olarak iki kategoride listelendi.

Buna göre Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ), dünyanın saygın bilim insanlarının yer aldığı listeye 9 akademisyeni ile girmeyi başardı. 

VAN YYÜ SOSAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da şu ifadelere yer verildi:

'ÜNİVERSİTEMİZİN BÜYÜK BAŞARISI

Stanford Üniversitesi ve Elsevier tarafından yayımlanan ‘Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları’ listesinde Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi 9 akademisyenimiz ile listede yer almayı başardı.' denildi.

 

Editör: Nihat Işık