Büyükşehir'in ardından İpekyolu Belediyesi'nde değişim başladı!

Büyükşehir Belediye başkanlığına seçilen Abdullah Zeydan'ın mazbata almasının ardından ilçe belediyelerinde de mazbata takdimleri ve görev devirleri yapılmaya devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi'nde dün mazbata alarak göreve başlayan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan ve Eş Başkan Neslihan Şedal, bugün de gerçekleştirilen devir teslim törenini yaptı.

Büşükşehir'de göreve başlayan isimler hızlıca genel sekreterlik ve daire başkanlıklarında değişimler yaparken, dün itibariyle göreve başlayan Van İpekyolu Belediyesi Eş Başkanları Canan Uzunay ve Cevdet Altındağ da görevi devralarak ilçede yeni kadrolaşma için kolları sıvadı.

İpekyolu İlçe 2. Seçim Kurulu'na giderek mazbatalarını alan eş başkanlar mazbatalarını aldıktan sonra davul zurna eşliğinde belediye binasına giriş yaptı.

Belediyenin önünde halay çeken kalabalık, 31 Mart'ta aldıkları başarıyı kutladı. Kutlama sonrası makamlarına geçen Eş Başkanlar, İpekyolu Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Yaşin'den görevlerini devraldı.

Van Ipekyuolu Belediyesi Haberleri

TÜM MÜDÜRLER GÖREVDEN ALINDI

Bugün mesaiye başlayan Eş Başkanlar Canan Uzunay ve Cevdet Altındağ, belediyedeki tüm müdürleri görevden aldı.

İpekyolu Belediye Başkan Yardımcıları İbrahim Yaşin, Doğan Nurses, Birol Duman ve Ayşegül Karahan'dan ise makamlarını boşaltmaları istendi.

Görevden alınanların yerine ise yeni isimler atanırken, belediyenin resmi web sitesi de geçici olarak kapatıldı.

Van Ipekyuolu Belediyesi Haberleri 3

Kaynak: Wan Haber