Bölge Genelinde İlk Kez Van’da Yapıldı

SBÜ Van Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ilk kez Holep Prostat Ameliyatı yapıldı. Ameliyat bölge genelinde ilk olma özelliği taşıyor. 

Van’da ilk kez holep Prostat Ameliyatı yapıldı. Van Bölge Hastanesi’nde yapılan ameliyat başarılı sonuçlanırken, bu bölge genelinde bir ilk olma özelliği taşıyor. Van Bölge Hastanesi'nde başarıyla gerçekleştirilen bu tedavi, Van ve çevre illerinde yaşayan ve tandaşlar için umut verici bir adım oldu.

Hastane başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya  tarafından sosyal medyada yapılan açıklamada, “Hastanemizde bugün ilkkez yapılan HoLEP Lazer Prostat Ameliyatı ilimiz ve bölgemiz için bir ilki temsil etmektedir. Van ve çevre illerimiz için hayırlı olsun. Artık bu hastalık için  batıya gitmeye gerek kalmayacak. Sağlık müdürümüz başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkürler” denildi.

Var Bölge Hastanesi Haber

Başhekim'den Emeği Geçenlere Teşekkür

'Hastanemizde ilk kez HoLEP (Holmium Lazerle Prostat Enükleasyonu) tekniği ile gerçekleştirilen ameliyata, İl Sağlık Müdürümüz Op. Dr. Muhammed TOSUN,Kanuni Sultan Süleyman Eğitim Araştırma Hastanesinden Doç. Dr. Feyzi Arda ATAR, Hastanemiz Üroloji Kliniği Bölüm Başkanı Doç. Dr.Selamettin DEMİR katıldı.

Başhekimimiz Doç. Dr. Remzi SARIKAYA, hastanemizde ilk kez gerçekleştirilen ameliyat nedeniyle katılanlara teşekkür etti.'

Van Bölge Hastanesi 11

Kaynak: Yeni Doğu Gazetesi