Bisikletle Mesaisine Giderken Araba Çarpan Hemşire Hayatını Kaybetti!

Bugün sabah saatlerinde Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastahanesi yakınlarında meydana gelen kazada, bisikletli bir kadın hayatını kaybetti.

İsmi öğrenilemeyen kadının Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastahanesinde Hemşire olarak görev yaptığı ve mesaisine bisikletle giderken plakası ve sürücüsünün ismi öğrenilemeyen bir kamyonetin çarptığı bilgisine ulaşıldı.

Genç hemşireye, ilk müdahalenin olay yerinde yapıldığı ancak daha sonra hayatını kaybettiği belirtildi.

Kaza ile ilgili doğa ve bisiklet grupları, özellikle bisikletli sürücülere araçların gerekli hassasiyeti göstermedikleri ve Van'da bisiklet kullanımı için ayrılan yolların yetersiz olduğu konusunda tepki göstererek bu tür üzücü olayların olmaması için yetkililerin gerekli önlemi almalarını talep etti.

Bisikletli gruplar farkındalık oluşturmak için Van Kurtuluş Parkında toplanarak açıklama yaptılar.

Kazada Hayatını Kaybeden Hemşirenin Kimliği Belli Oldu!

Bugün sabah saatlerinde Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden hemşirenin ismi belli oldu.

Bisikletle hastanedeki mesaisine gitmek isteyen ve meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden hemşirenin isminin Ayser Büyükyıldız olduğu açıklandı.

1987 doğumlu olan Büyükyıldız,  Van S.B.Ü. Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde acil hemşiresi olarak görev yapıyordu.

Ayser Büyükyıldız'ın hayatını kaybetmesinin ardından sağlıkçı meslektaşları da baş sağlığı mesajı yayınladı.

Görev Yaptığı Hastahane Önünde Cenaze Namazı Kılındı

 Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’nde görev yapan hemşire Ayser Büyükyıldız’a çarpan aracın plakası tespit edilemezken, sürücünün isimi de henüz tespit edilemedi.

Büyükyıldız için görev yaptığı Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde tören düzenlendi.

Büyükyıldız’ın Türk bayrağına sarılı tabutu tören alanına getirildiğinde ailesi ve mesai arkadaşları gözyaşlarına hakim olamadı.

Van Sağlık Müdürü Op. Dr. Muhammed Tosun, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya ve hastane çalışanlarının katıldığı tören, yapılan duanın ardından son buldu.

Hemşire Büyükyıldız’ın cenazesi, defnedilmek üzere uçakla Yalova’ya gönderildi.

HABER VİDEOSU ?

Haber Kaynağı: VaninKalbi - Wan Haber

Editör: Nihat Işık