Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen, Anadolu Ajansı muhabirlerinin yurt içi ve yurt dışında, Haziran ayı içinde çektikleri binlerce fotoğraf arasından seçilip; haber, yaşam ve spor olmak üzere üç kategoride onlarca fotoğrafın yarıştığı 'Ayın Fotoğrafı' na aday Van'dan da üç fotoğraf var.

Van'da Yaşam

Van'ın Çatak ilçesinde geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan vatandaşlar zamanlarının büyük bölümünü çiçeklerle kaplı yaylalarda geçiriyor. Bazı vatandaşlar at sırtında arazilerine gidiyor.

Fotoğraf; Ali İhsan Öztürk

Oy Kullanmak İçin Tıklayınız

Ayın Fotoğrafın Çatak'tan da Fotoğraf Var
Ayın Fotoğrafına Çatak'tan Aday

Van'da Gün Batımı

Van'da gökyüzünü kızıl tonlara boyayan gün batımı saatlerinde, çocuklarıyla birlikte Van Gölü'nün Edremit ilçesi kıyılarında dolaşan bir çoban, koyunlarını otlatırken görüntülendi.

Fotoğraf; Özkan Bilgin

Oy Kullanmak İçin TIKLAYINIZ

Van'da Gün Batımı
Van'da Gün Batımı Ayın Fotoğrafına Aday

Arı Adam

Guinness Rekorlar Kitabı'na girebilmek için Van'da üçüncü denemesini yapan arıcı Abdulvahap Semo, bu kez üzerine yaklaşık 10 kilogram arı topladı. İnternette arıcılıkla ilgili araştırma yaparken Guinness'in "üzerine en çok arı toplama rekoru" hakkında bir yazıyla karşılaşan Semo, o günden beri bu hayalini gerçekleştirmek için denemeler yapıyor. En son 2016 yılında ikinci denemesinde üzerine 6 kilogram arı toplayan Semo, üçüncü denemesinde bu rakamı 10 kilograma çıkardı. İlk olarak hazırladığı dumanla arıları sakinleştiren Semo, ardından da kovandan eliyle aldığı binlerce arıyı vücudunun üzerine bıraktı.

Fotoğraf; Özkan Bilgin

Oy Kullanmak İçin TIKLAYINIZ

Vanlı Arı Adam
Vanlı Arı Adam Ayın Fotoğrafına Aday
Editör: Nihat Işık