Ankara'daki Türkiye-İran Resepsiyonundan Van'a İki Müjde!

İran'ın Ankara Büyükelçiliğince  düzenlenen 'İran İslam Devrimi zaferinin 45. yıl dönümü' resepsiyonundan Van'a iki müjdeli haber geldi...

Resepsiyona katılan AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Van’a iki müjde birden verdi.

Kayatürk, İran İslam Cumhuriyeti’nin 45. yıl dönümü nedeniyle Ankara’da düzenlenen resepsiyona katıldığını ve İran yetkilileri ile yaptığı görüşmelerde Van için iki müjdeli haber verdi.

Kayatürk yaptığı açıklamada, 'İran İslam Cumhuriyeti’nin 45. yıl dönümünde düzenlenen resepsiyonda Ankara’da bir araya geldik. Çok sayıda üst düzey siyasetçinin ve iş insanının katıldığı programda bölgesel ve ikili ilişkileri, sınır ticareti ve turizmi konuştuk.

İlimizi ilgilendiren Gelincik Sınır Kapısının İran Parlamentosundan geçmiş olması ve aynı çalışmanın Çilli Sınır Kapısında devam ediyor olması memnuniyet verici gelişmelerdir.'  ifadelerini kullandı.

İran Konsolosluğu ve İran Bankası Müjdesi

Kayatürk açıklamasının devamında, 'Bu arada, iki müjde için de gece gündüz  çalışıyoruz.

Bunlardan bir tanesi, İran Başkonsolosluğunun Van'da açılması ve bir diğerinin de İran Bankalarından birinin şubesinin Van'a getirilmesi olacaktır.' ifadelerini kullandı.

Van Iran Müjdeli Haber

Editör: Nihat Işık