Amedspor’dan Vanspor’a anlamlı jest

2, Lig Beyaz Grupta şampiyonluk mücadeles veren şehrimizin tek takımı Vanspor Fk, ekonomik anlamda oldukça zor günler geçiriyor.

Kulüp Başkanı Feyat Kıyak önceki gün basın mensupları ile bir araya geldiği toplantıda şunları söylemişti:

'Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen Vanspor yardım gecesi hayal kırıklığıyla sonuçlandı. Canlı yayınlanan etkinlikte, Van kamuoyunun beklenen ilgisi gösterilmeyerek salonun yarısı boş kaldı. Gecede canlı telefon bağlantılarıyla katılan iş insanları, sivil toplum kuruluşları ve siyasiler, maddi destek vaatleri verse de, ardından yaşananlar pek de şaşırtıcı olmadı.

Toplamda 11 milyon 600 bin TL'lik bir destek sözü verilmesine rağmen, bazı kişilerin hala ödeme yapmadığı ortaya çıktı. Bu durumu dile getiren kulüp yönetimi, basın mensuplarıyla bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak, şehre seslenerek birlik ve beraberlik çağrısı yaparken, kulübün ekonomik sıkıntılarına dikkat çekti. Kıyak, "Bu kulüp için yeri geldik borçlandık, artık takatimiz kalmadı. Hedef şampiyonluk ama maddi sıkıntılarımız nedeniyle bu hedefe ulaşmamız zorlaşıyor. Kim varsa Vansporluğunu göstersin ve bu zorlu dönemde yanımızda olsun" şeklinde konuştu.

Kulübün deplasman maçlarının maliyetinin bile karşılanamadığını belirten Kıyak, bu sürecin kulübün geleceğini ciddi şekilde tehdit ettiğini vurguladı.

AMEDSPOR'dan ANLAMLI DESTEK

 '2. Lig Beyaz Grup’ta zirve yarışında ekonomik sorunlarla boğuşan Vanspor, Diyarbekirspor maçı için geldiği kentte Amedspor tarafından ağırlandı.' haberini paylaşan Güneydoğu Ekspresin haberlerinede şu detaylara yer verildi.

Lider Erokspor’un 4 puan gerisinde olan Vanspor, başarılı futboluna rağmen ekonomik sorunlarla boğuşuyor. Şampiyonluk mücadelesi veren kırmızı siyahlı takım, yarın (6 Mart) saat 14.00’te Diyarbakır Stadyumu’nda Play-Off’a oynayan Diyarbekirspor ile karşı karşıya gelecek.


AMEDSPOR BAŞKANI’NDAN KONAKLAMA JESTİ

Mali kriz yaşayan Vanspor’da kafilenin kentte konaklayacak imkanlarının olmadığı bilgisi üzerine oteli bulunan Amedspor Başkanı Aziz Elaldı devreye girdi.

Gazetemize konuşan Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Aziz Elaldı, “Biz her zaman Vanspor ile dayanışma içindeydik, bu dayanışma ruhumuz da her daim devam edecek” diye konuştu.

Vanspor Amedspor Jest-1

Kaynak: Güneydoğu Ekspres