Ak Parti Van ilçe adaylarını ne zaman açıklayacak?

Büyükşehir ve il belediye başkan adaylarını açıklayan, bugün itibariyle de ilçe adaylarını açıklayan Ak Parti'de Van dahil diğer ilçelerin tamamının açıklanacağı tarih belli oldu...

Türkiye'nin 81 ilindeki adayları belli olan ve Büyükşehir adaylarını da açıkladıktan sonra hızlı bir seçim kampanyası başlatan AK Parti'de gözler ilçe belediye başkan adaylarına çevrildi.

Daha önce İstanbul'un bazı ilçe adayları belli olurken bugün de Ankara'nın ilçe belediye başkanlarını açıklayan Ak Parti'nin Van ilçe adayları da merakla beklenmeye devam ediyor.

Van Büyükşehir Adayı olarak Abdulahat Arvas'ı belirleyen AK Parti'de ilçelerle ilgili çalışmaların da sona ermek üzere olduğu bilgisi edinildi. Bir çok ilçede adayları belli olan ve listelere son şeklini veren Ak Parti'nin resmi açıklamayı yapacağı tarih de belli oldu.

İŞTE VAN'DAKİ İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARININ BELLİ OLDUĞU TARİHİ

Konuyla ilgili resmi açıklama da geldi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, "Şubatın ilk haftasının sonunda artık il, ilçe ölçeğinde bütün belediye başkanı adaylarımız belirlenmiş olacak." dedi.

Halihazırda bazı ilçelerdeki isimlerin kulislerde konuşulmaya başladığı Van'ın adaylarının bu tarihten önce paylaşılması da bekleniyor.

Kaynak: Şehrivan Gazetesi