Ak Partiden Aday Gösterilmeyen Belediye Başkanı Başka Bir Partiden Aday Oldu

Ak Parti'nin 2024 yerel seçimlerinde Van'ın İlçe Belediye Başkan Adaylarının açıklanmasından sonra istifa haberleri gelmeye başladı.

Çaldıran eski Ak Partili Belediye Başkanı Şefik Ensari Aday gösterilmeyince partisinden istifa ederek Yeniden Refat Partisinden Çaldıran Belediye Başkan adayı oldu.

 Çaldıran'dan, Gevaş, Bahçesaray ve Çatak  Ak Parti'den de istifa haberleri geldi. 

Van'ın Çaldıran ilçesinde Çaldıran Belediye Başkanı Şefik Ensari AK Parti'nin Çaldıran'da gösterdiği adaya tepki göstererek" AK Partiye karşı değil adaya karşı adayım" diyerek Yeniden Refah Partisinden aday oldu.

31 Mart yerel seçimleri için adaylarını açıklayan AK Parti Çaldıran'da mevcut belediye başkanı Şefik Ensari'yi aday göstermemesi üzerine AK Parti'nin göstermiş olduğu adaya tepki gösteren Şefik Ensari bugün Yeniden Refah Partisine giderek 31 Mart yerel seçimler için aday başvurusunda bulundu.

Dün AK Parti'den istifa eden Şefik Ensari bugün akrabaları ile birlikte bir karar aldıklarını ve adaya karşı aday olmak için Yeniden Refah Partisinden aday olduğunu belirterek şunları söyledi:

" 2019 yılından beri Çaldıran'da belediye başkanlığı yaptığım bu süre içerisinde hiç kimse için bir ayrımcılık yapmadım, Çaldıran için yarım kalan hizmetlerim var bunları tamamlamam için halktan aldığım güçler bugün Yeniden Refah Partisinden aday oluyorum. Şunu da belirtmek isterim benim bu tepkim AK Partiye karşı değil AK Partini Çaldıran'da göstermiş olduğu adaya karşı olduğunu altını çizerek belirtmek istiyorum, bu çıktığımız kutlu yolda almış olduğumuz karar Vatanımıza ve Milletimize hayırlı olsun "dedi. 

Van Çaldıran Haber Son Dakika 

Bir İstifa Haberi de Gevaş'tan Geldi

AK Parti Gevaş Belediye Başkan aday adayı Bedirhan Erdem; "Gevaş’ı ve sizleri, beceriksiz yönetime mahkum etmek istiyorlar." diyerek AK Parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Gevaş Belediye Başkan aday adayı, Van AK Parti Gevaş Eski İlçe Başkanı Bedirhan Erdem, beraberindekilerle beraber AK Parti üyeliğinden skandal sözlerle istifa ettiklerini duyurdu. 

Erdem, doğruluğun ve dürüstlüğü pek önemi olmadığını belirterek; "Belediye başkanlığı aday adaylığı sürecinde yapılan tüm kamuoyu araştırmalarında birinci çıkmama rağmen, Gevaş’ı ve sizleri, beceriksiz yönetime mahkum etmek istiyorlar." dedi. 

Uzun yıllar AK Parti içerisinde siyaset yaptığını belirten Erdem; "İlçe başkanlığı süresince sizlerle hemhal oldum. Sorunlarınızı kendi sorunlarım bildim. Elimden geldiğince her derdinize koştum, size ve güzel Gevaş’ımıza hizmet ettim. Sizlerin ve mensubu olduğum AK Parti'ye hiçbir zaman bir zarar vermedim. Gevaş’ı ve AK Parti'yi hep korudum, çıkarlarıma alet etmedim. Sizlerin ve güzel ilçemizin menfaatlerini hep korudum. Ancak, gelinen noktada şunu gördük ki doğruluğun, dürüstlüğü pek önemi yokmuş." dedi. 

Van Gevaş Istifa Son Dakika Haber

Bir İstifa Haberi de Gevaş Eski Belediye Başkanından

Gevaş İlçesi AK Parti kurucu üyesi eski ilçe Başkanı Bedirhan Erdem, Gevaş Eski  Belediye Başkanı Nazmi Sezer, Belediye Başkan aday adayları beraberinde yaklaşık 500 kişi, AK Parti'den istifa ederek Yeniden Refah Partisine katıldı. 

Son İstifa Haberi Bahçesaray  ve Çatak'tan

Gazetci Ayhan Yazlık sosyal medya hesabından yaptığ paylaşım ile Van'daki Ak Parti istifalarına Bahçesaray'dan başkan adayı olan ancak göterilmeyen Meki Arvas ile Çatak eski Ak Parti İlçe Başkanı Tahsin Babur'un katıldığını belirtti.

Partisinden istifa eden Meki Arvas ve Tahsin Babur Yeniden Refah Partisi'ne katıdı.

İşte O Paylaşımlar

Son Dakika Ak Parti Van Bahçesaray Istifa

Aday Gösterimeyince İstifa Etti

31 Mart 2024 yerel seçimlerine sayılı günler kala siyasi arenadaki dengeler değişmeye başladı. AK Parti Van'da 13 ilçe belediye başkan adayları tanıtıldı. Van'ın Bahçesaray ilçesinde mevcut başkan Meki Arvas, partisi tarafından tekrar aday gösterilmedi. 

Arvas'ın yerine AK Parti Bahçesaray Başkan adayı olarak Remiz Orhan'da karar kılındı. AK Partili Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas, yerel seçimlerde ilçe belediye başkan adayı gösterileceği sözü verilmesine aday gösterilmemesi üzerine partisinden istifa ederek Yeniden Refah Partisi'ne katıldı. Arvas'ın rozetini Yeniden Refah Partisi Van İl Başkanı Naif Şabu taktı. 

Van Son Dakika Ak Parti Haber

Van Ak Parti Son Dakika Istifa

Kaynak: Haber Çaldıran / Van Havadis