AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Belli Oldu!

Haftalardır hatta aylardır Van’da en çok konuşulan Van'ın birinci gündemi olan, Van Büyük Şehir Belediye Başkanı kim olacak sorusu soruluyor?

AK partiden Van’da büyük Şehir ve ilçe belediye başkanı olmak için aday adayı olan isimlerin birçoğu Ankara’da kulis çalışması yapmaya devam ederken Ankara kulislerinden farklı gelişmelerin yaşandığına tanıklık ediyoruz.

Ankara ve Van kulislerine bomba gibi düşen o isim belli oldu. 

Van’da konuşulan ve merak edilen kim olacak konusu, Ankara kulislerinde de hareketli dakikaların yaşanmasına neden oldu:

İŞTE VAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI İÇİN AÇIKLANACAK O İSİM!

AK Parti Genel Merkezi, yürüttüğü çalışmaların ardından Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı için, geçtiğimiz dönem Van Milletvekili Abdulahat Arvas’ı Van Büyük Şehir Belediye Başkan adayı olarak belirledi.

Van büyük Şehir Başkan adayı Abdullahat Arvas, il başkanı Emre Güray ve kadın kolları başkanı Havva Duran Ak parti genel merkezi tarafından Ankara’ya davet edildiler.

Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan Perşembe günü Aralarında Van'ın da olduğu 17’si Büyük şehir olmak üzere 48 ilin Belediye Başkan adayını  resmen açıklayacak.

Van Büyük şehir Belediye Başkanının açıklanmasının ardından,  ilçe belediye başkan adaylarının da bir hafta içinde açıklanması bekleniyor… 

Bu haber kulis bilgisidir resmi değil ama doğru haberdir…

Resmi açıklamayı Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan 18. 01. 2024 Perşembe günü yapacak..

Kaynak: Van Olay