Adnan Hoca'nın Müritleri Van'da da Harekete Geçti

Adnan Oktar hakkında yeni iddia: Nakledildiği Van’da da gündem oldu

Adnan Oktar’ın Erzurum’da hapis yattığı dönemde çocuk istismarına karşı mücadele eden UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği’nin kentteki şubesinin yöneticisi olan avukatlarla görüştüğü, bu avukatların görüşmelerden sonra vekalet aldığı ortaya çıktı. Dernekten yapılan açıklamada ise Adnan Oktar’ı ziyaret eden isimler ile derneğin ilişkisinin kesildiği belirtilirken, örgüt üyelerinin Oktar’ın nakledildiği Van’da da harekete geçtiği öğrenildi.

Adnan Oktar’ın Erzurum’da hapis yattığı dönemde çocuk istismarına karşı mücadele eden UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı İle Mücadele Derneği’nin kentteki şubesinin yöneticisi olan avukatlarla da görüştüğü, bu avukatların görüşmelerden sonra vekalet aldığı ortaya çıkmıştı. Sabah Gazetesinde yer alan habere göre, Oktar nakledildiği Van’da da harekete geçti. UCİM Genel Başkanı Saadet Özkan, Adnan Oktar’ı ziyaret eden isimler ile derneğin ilişkisinin kesildiğini söyledi.

Van’da da harekete geçti

24 Nisan 2022’den beri Erzurum Dumlu Cezaevi’nde 8 bin 658 yıl hapis cezasına çarptırılan ve hükmünün infazını dolduran Adnan Oktar, kentteki avukatlar üzerinden yeni bir yapılanmaya gittiği gerekçesiyle 29 Şubat’ta Van Cezaevi’ne nakledildi.

Adnan Oktar ekibi Van’daki genç kadın avukatlarla sosyal medya aracılığıyla irtibat kurmaya çalışıyor. Kentte avukatlık yapan bazı genç kadınlara atılan mesajlarda Adnan Oktar’ın ismi paylaşılmıyor ancak müvekkil ziyareti talep ediliyor.

Van’da avukatlık yapan bir genç kadına atılan mesajda, “Merhaba, Van Cezaevi’nde müvekkil görüşmesi için yardımcı olma imkanınız olur mu meslektaşım” ifadeleri yer aldı. Van’daki genç kadın avukatlara bu mesajı atanın, Adnan Oktar’ın Erzurum’daki görüşlerini organize eden isimlerden biri olduğu belirlendi.

İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi, Erzurum’da yalnızca bu yıl içinde 14 Ocak ile 16 Şubat tarihleri arasında 339 kez avukat görüşü yapan Oktar’ın örgütü hapishaneden yönetmesinin önüne geçmek için görüş sınırlandırılması ve kaydedilmesi için izin vermişti.

Kaynak: Serhat News